Balyoz Hâkimine Tehdit Mektubu

10.03.2012 09:42
Balyoz Hâkimine Tehdit Mektubu
İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ömer Diken, mahkeme üyelerine yönelik tehdit mektupları geldiğini söyledi.

 

Silivri'de görülen dünkü duruşmada söz alan tutuklu sanık Albay Mustafa Önsel, geçen hafta mahkemeye gelen bir mektupta kendisi hakkında beyanların yer aldığını belirterek, bu mektupta, yargılanan bazı sanıkların isimlerinin bulunduğunu aktardı.
 
Önsel, "Şiddetle reddediyorum. Doğruların arasında provokatif, manipülatif bilgiler eklenmiş. Amaç, arkadaşlarımızın arasında bizleri küçük düşürmek. Mektubu yazan, sanıklardan birinin yakını gibi gözüküyor.'' diye konuştu.
 
Mahkeme Başkanı, mahkemeye yönelik de bu şekilde mektuplar gönderildiğini belirterek, mektubun sanıklar tarafından gönderilmiş gibi yazıldığını söyledi. Diken, "Biliyorum ki bu mektubu gönderenler sizlerden biri değil. Benim, hâkim beylerin isimlerine de tehdit mektupları gönderiliyor. Biz onları gereğinin yapılması için savcılığa gönderiyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Öte yandan mahkeme, esas hakkındaki mütalaa için savcıya süre verdi. Ayrıca Ergin Saygun'un sağlık durumunun cezaevinde bulunmasına elverdiğine ilişkin Adlî Tıp Kurumu raporunun GATA'ya ve gereğinin yerine getirilmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmesine karar verildi.
 
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim