Bakanlıktan "ÖSYM'ye E-Posta" Açıklaması

12.05.2011 00:00
Bakanlıktan ÖSYMye E-Posta Açıklaması
ÖSYM'ye bir bakanlıktan e-posta atıldığına ilişkin iddialar konusunda Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'nın makamından açıklama yapıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ÖSYM'ye elektronik posta gönderen bakanla ilgili iddiasına, kulislerde adı geçen Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'dan cevap geldi.

Yazıcı'nın sorumlu bulunduğu Devlet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, söz konusu elektronik posta adresinin Yazıcı'ya ait olmadığı ve konuyla ilgili suç duyurusunda bulunulduğu duyuruldu.

Yazıcı'nın isim ve soyisminin kullanıldığı elektronik posta adresinin ve gönderilen elektronik postanın, kötü niyetle ve bakanı kamuoyu önünde zor duruma düşürmek, karalamak ve belirli siyasi emellere alet etmek maksadıyla kurgulandığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ortada kurgulanmış, üzerinde çalışılmış bir "proje" vardır, Sayın Yazıcı da bu kurguya alet edilmek istenmekte, birileri bunun üzerinden siyasi amaçlar gütmektedir. Yazıcı'nın böyle bir elektronik posta gönderdiği, yeğeni için yerleştirme istediği yönündeki haber, yorum ve kulisler külliyen gerçek dışıdır. Bakan böyle bir talepte bulunmamıştır; herhangi bir yolla da olsa, böyle bir talepte bulunmayı dahi aklının ucundan geçirmeyecek kadar devlet işleyişini bilen bir kişidir. Hayati Yazıcı'nın yeğeni de bulunmamaktadır."

Açıklamada Yazıcı'nın, bu bilginin kendisine ulaşmasının hemen ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu da vurgulandı.

TRT HABER

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim