Bakanlık: Pınar Et’in Tağşiş Yaptığı Kesin

08.06.2012 01:34
Bakanlık: Pınar Et’in Tağşiş Yaptığı Kesin
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı: Teşhir edilen Pınar Et firmasının söz konusu numunesinde teknik bir yanlışlığın bulunmadığını bildirdi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, yüzde 100 dana eti ibareli uzun soyulmuş sosiste kanatlı eti tespit edildiği için teşhir edilen Pınar Et firmasının söz konusu numunesinde teknik bir yanlışlığın bulunmadığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, gıda maddelerinde taklit ve tağşiş yaptığı laboratuvar sonucuyla kesinleşmiş ve isimleri kamuoyuyla paylaşılmış firmalar arasında bulunan Pınar Et'in, sonuçların “yanlış ve haksız” olduğunu öne sürdüğü hatırlatıldı.

Kesin laboratuvar sonuçlarına ulaşıldıktan sonra firma isimlerinin kamuoyuyla paylaşıldığı kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Hiçbir firma hakkında kesin bulgulara ulaşılmadan işlem yapılmamaktadır. Ayrıca, Pınar Et firmasının, Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü'nden aldığı rapor, Bakanlığımızın söz konusu firmaya 'yüzde 100 dana eti olduğunu beyan ettiği üründe kanatlı etine rastlandığı' bilgisinin ulaşmasından sonra özel istek üzerine alınmıştır.” (Yeni Akit) 

 • Yorumlar 4
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim