Bakanlık Baro’daki İşgale Son Versin

18.03.2013 00:54
Bakanlık Baro’daki İşgale Son Versin
AK Parti İstanbul Milletvekili Avukat Bülent Turan, 48 gündür İstanbul Barosu yönetimi işgal eden Ümit Kocasakal ve 8 yönetim kurulu üyesi hakkında kararın bir önce verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Kocasakal başkanlığındaki yönetimin gündeminde avukatların sorunları bulunmadığını belirten Turan, bunların mevcut durumu siyasi ideallerine alet ettiklerini kaydetti. Turan, İstanbul Barosu’nun mevcut devam eden davayı etkileme yerine savunmalarını yapmaları halinde davanın şimdiye kadar bitmiş olacağına dikkat çekti.  Yeni Akit’e düşük İstanbul Barosu yönetimimin yaptığı gündemsiz genel kurul toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Avukat Turan, baro yönetiminin düştüğüne dikkat çekerek, baronun düştüğünü teyit edecek kurumlar bulunduğunu söyledi. Yönetimin düştüğü ile ilgili seçim kurulu, Adalet Bakanlığı ya da mahkemenin karar vermesi gerektiğinin altını çizen Turan, “Üçünün de yetkisi var. Bunların acele karar vermesi lazım. Yönetim düştüğü için bırakmak istemiyorlar. Bu konu ile ilgili avukatlar durum tespiti yaparak ihtarda bulundular. Bu evrakın acilen gündeme alınıp karara bağlanması lazım. Karar geciktiriliyor, Adalet Bakanlığının da savcının da seçim kurulunun da bu konuyla ilgili acilen karar vermesi lazım” dedi.

Genel kurul deyince seçimin akla geldiğine dikkat çeken Turan, İstanbul Barosu’nun seçim yapmayarak, hukukun üstünlüğüne inanmayarak durumu siyasi ideallerine malzeme yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Yapılan genel kurul toplantısının hukuk açısından çok kıymetli bir toplantı olmadığını aktaran Turan, bu konuda avukatları alet ettiklerini kaydetti.

Hasan Önal / Yeni Akit

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim