1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bakan Eker: Kaos Lobisi Mutfaklara da Dadandı
Bakan Eker: Kaos Lobisi Mutfaklara da Dadandı

Bakan Eker: Kaos Lobisi Mutfaklara da Dadandı

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ülkede ürün kıtlığı olmadığını, kaos lobisinin mutfaklara dadandığını söyledi.

A+A-

NTV'de Ahmet Ergen'in sorularını yanıtlayan Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ürünlere gelen zamlarla ilgili "Kaos lobisi şimdi de mutfaklara, sofralara dadandı. Herhangi bir ürün için kıtlık söz konusu değil. İthalat sadece terbiye maksatlı" dedi.

"Eğer önümüzdeki haftalarda ve aylarda da yağış olmazsa o zaman Allah korusun ciddi bir endişe duyarız. Biz bakanlık olarak 2007 yılında yaşadığımız kuraklıktan sonra biz bir kuraklık eylem planı oluşturduk. Kuraklık test merkezi kurduk. Tedbirlerimizi aldık.

Kuru fasulyede gümrük vergisine ilişkin kararname ne durumda?

Karanameyi imzaladık. Kaos lobisi şimdi mutfaklara sofralara dadandı. Herhangi bir ürün için kıtlık söz konusu değil. İthalat sadece terbiye maksatlı. Bu konuda haber kaynaklarını doğrulayacak bir yola girmiyor. İthalat lobisinden birisi söylüyor, hemen o da onu habere dönüştürüyor. Herkes birbirini zincirleme etkiliyor. Bu doğru değil. Kuru fasülye üretim geçen sene 200 bin ton, bu sene de 190 bin ton."

 

HABERE YORUM KAT