Bahreyn’de Direneni ‘Böyle’ Yaparlar

17.12.2011 08:13
Bahreyn’de Direneni ‘Böyle’ Yaparlar
Bahreyn’i “diktatörlük” olarak niteleyen insan hakları savunucusu Zeynep El Alkhawaja, polis tarafından sürüklenerek gözaltına alındı.

New York Times gazetesine verdiği demecinde ülkesi Bahreyn’i “diktatörlük” olarak niteleyen insan hakları savunucusu Zeynep El Alkhawaja, polis tarafından yerde sürüklenerek gözaltına alındı.

Yaşananlar amatör kameraya yansıdı.

Başkent Manama’nın en işlek caddelerinden biri üzerindeki kavşakta önceki gün düzenlenen gösterilerde polisin göz yaşartıcı gaz atmasının ardından protestocular dağıldı. Ancak El Alkhawaja, meydanı terk etmeyi reddederek protestosunu sürdürdü. Yere oturan kadının etrafını bir anda polisler sardı. Bir kadın polisin konuşarak ikna etme çabası işe yaramadı ve ardından eline kelepçe takıldı. Zeynep El Alkhawaja daha sonra kelepçesinden tutularak yerde sürüklendi ve zorla polis aracına götürüldü.

Olay, uzaktaki bir apartmanda bulunan amatör kameraman tarafından kaydedildi. Görüntüyü çeken kişiye de polislerin müdahale etmeye çalıştığı, ancak başarılı olamadıkları belirtildi.

Arap Baharı’nın Bahreyn’deki sembol isimlerinden Zeynep El Alkhawaja, sık sık Batılı yayın organlarına ülkesindeki gelişmeleri anlatıyordu.

Taraf 

 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim