1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na Ağır Eleştiri
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na Ağır Eleştiri

Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na Ağır Eleştiri

CHP'nin başbakanlık önerisini reddeden Bahçeli, "Vehimli ve telaşlı bir ruh haliyle mezun olmadıkları koltuk ikramına meyledenler, sanıyorum hırslarına yenilenler, ilkeleri çoraklaşanlardır" diyerek isim vermeden Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Başbakanlık koltuğunu Bahçeli’ye vermeye hazırım” teklifini reddeden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından açıklamalar yaptı. Bahçeli, "Vehimli ve telaşlı bir ruh haliyle mezun olmadıkları koltuk ikramına meyledenler, sanıyorum hırslarına yenilenler, ilkeleri çoraklaşanlardır. Gün aşırı taktik hamlelerle ön almaya çalışan çürük koltuk imalatçılarına önceliklerimizi tarihe bakarak öğrenmelerini tavsiye ederim" dedi. Bahçeli'nin mesajları şöyle:

"Acaba diyorum, koltuk tedarikçiliğine heveslenenler, mevki düşkünlüğüne kapılanlar hayat ve siyasetin hakkını layıkıyla verebilirler mi? Meçhulün girdabında sürüklendiklerini unutup da malumun kıyılarına çıkmayı isteyenler çözüldükçe düğümlendiklerini ne zaman anlayacaklar? Vehimli ve telaşlı bir ruh haliyle mezun olmadıkları koltuk ikramına meyledenler, sanıyorum hırslarına yenilenler, ilkeleri çoraklaşanlardır. Koltuk bir amaç değil, vasıtadır. Ülküsüz bir koltuk, ilkesiz ve iradesiz bir duruş akıllıya deli, alime cahil, kahramana korkak demektir. Gün aşırı taktik hamlelerle ön almaya çalışan çürük koltuk imalatçılarına önceliklerimizi tarihe bakarak öğrenmelerini tavsiye ederim. Hiç olmazsa Merhum Ömer Seyfettin’in Nadan isimli hikayesindeki Köse Vezir’i, Pembe İncili Kaftan’daki Muhsin Çelebi’yi okumalarını öneririm."

"Arka oda müzakerelerine soyunup..."

"Uyum, uzlaşma ve işbirliği temellenecekse evvela kırmızı plaka sevdasından kırmızı çizgilerin seviyesine gelinmesi şart ve mecburidir. Çıkarlarının sıcak takibiyle, arka oda müzakerelerine soyunup sahte alicenaplık pozları verenler önce samimi davranmalıdır. Türkiye’nin yüzeye çıkması geçmiş 13 yılıyla yüzleşmesiyle mümkündür. Unutmayalım, küçük adamlarla, güdük adımlarla büyük hedeflere varılamaz. Bir ülküsü olanlar nefsine aldanmaz, ucuz istismarlara kanmaz. Müslümanlar Endülüs’ten çekilince El Hamra Sarayı’nı ele geçirenler her şeyi silerler. Yalnızca şu ifadeler batıla meydan okurcasına kalır. 'Ve la galibe illallah', yani galip olan sadece Allah’tır. Herkesin bir planı varsa Allah’ın da vardır hesabın üstünde kutlu bir hesap vardır."

MHP lideri, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun HDP ve CHP'yle koalisyon yapması karşılığında, "Bahçeli başbakan olsun" teklifini, "Küçük hesap peşinde koşmuyoruz" diyerek reddetmişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, teklifi "nezaketsizlik" olarak tanımlarken, "AKP ile CHP aslında tek yumurta ikizi olmasalar da çift yumurta ikizi gibi birbirine benzemektedir. Herkes kartlarını açacak ama kozlarını saklayacaktır" demişti.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de, 3'lü koalisyon ve başbakanlık teklifini reddeden Bahçeli’ye, “Millete havale ediyoruz. Bu kadar sorunların olduğu bir ortamda Türkiye’nin erken seçimi kaldırması mümkün değildir” diye tepki göstermişti.

HABERE YORUM KAT