Bahçeli: Delil 15 Temmuz Gecesi Tüm Türkiye

02.08.2016 11:28
Bahçeli: Delil 15 Temmuz Gecesi Tüm Türkiye
MHP lideri Bahçeli, ABD'nin Gülen'in Türkiye'ye iadesi delil istemesine "Somut delil getirin sızlanmasının kabûlü mümkün değildir. Delil 15 Temmuz gecesi tüm Türkiye’dir" ifadesiyle tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında konuştu:

"Az kalsın Türkiye işgal ve imha edilecekti. Milletimizin fedakârlığı sayesinde darbeciler yerin dibine geçti.

Türkiye FETÖ gibi bir düşmanla ilk defa muhatap olmaktadır. Ülkemizin oldukça kırılgan bugünkü döneminde siyasi eleştiri ve suçlamalar, bize hiçbir şey kazandırmayacaktır. Bugünkü ortamda siyasi çetele tutmayız, çıkarlarımızı düşünmeyiz. Devletin ve milletin bekası her türlü siyasi gayenin üzerindedir. Her vatandaşımız buluşmalı, milli ve üniter devleti yaşatmak için tavizsiz duruşunu korumalıdır. Türkiye üzerindeki stratejik oyunların farkındayız. Hain girişime ilk anda hayır diyen MHP’dir.

"FETÖ'nün boşluğu PKK tarafından doldurulmaktadır"

FETÖ’nun boşluğu PKK tarafından doldurulmaktadır. Terörizmim soğuk nefesi Türkiye’nin ensesindedir. Ne tarafa baksak hain vardır.

İstanbul’da, Ankara’da demokrasi nöbeti tutalım tutmasına da, vatan nöbeti tutup şehit olan evlatları da gündemimize alalım. Sen teröristin silahı kırılmadığı sürece bu millete huzur, bu ülkeye rahat yoktur. 15 Temmuz kalkışması, PKK tarafından namertçe sürdürülmektedir.

Türkiye adeta adı konmamış, ilanı yapılmamış bir savaştadır. Yaşadıklarımız olağanüstü niteliktedir.

ABD Genelkurmay Başkanı’nın derin şüpheleri gidermesi mecburidir. Neden sert tepki koymak yerine, çelişkili mesajlar verdiler? Papa’nın 'Türkiye’de ne olduğundan emin değilim' sözleri ne anlama gelmektedir?

‘Somut delil getirin’ sızlanmasının kabulü mümkün değildir. Delil 15 Temmuz gecesi tüm Türkiye’dir, darbeci teröristlerin rezil ifadeleridir, seri halinde taşınan 1 dolardır, inlerinden çıkan Haşhaşilerin infaz seferleri, cinayet uçuşlarıdır."

Kaynak: Al Jazeera 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim