1. HABERLER

  2. HABER

  3. Bahattin Yıldız ve Faruk Aktaş İçin Anma Programı
Bahattin Yıldız ve Faruk Aktaş İçin Anma Programı

Bahattin Yıldız ve Faruk Aktaş İçin Anma Programı

Geçtiğimiz sene Afganistan’da hayatlarını kaybeden Bahattin Yıldız ve Faruk Aktaş, İHH tarafından bugün yapılacak bir programla anılıyor.

18 Mayıs 2011 Çarşamba 10:01A+A-

İHH İnsani Yardım Vakfı Asya Masası Sorumlusu Faruk Aktaş ile İHH gönüllüsü olarak Afganistan'da gerçekleştirilen projelerin koordinasyonunu yürüten Bahattin Yıldız, geçtiğimiz sene yetimler için inşa edilecek olan yetimhanenin kurulacağı arsayı bulmak için Afganistan'ın Kunduz bölgesine gittiler. 17 Mayıs'ta Kabil uçağına binen Yıldız ve Aktaş, uçağın Kabil yakınlarında düşmesi sonucu hayatlarını kaybetti. İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Afganistan'daki partner kuruluşu Hedef Vakfı Mali İşler Sorumlusu Ahmet İkbal Yoldaş ve Hedef Vakfı Dış İlişkiler Sorumlusu Aynuddin Yoldaş da aynı kazada hayatını kaybetti.

İHH tarafından yapılan açıklamada "Dört güzel insanın şehadetlerinin üzerinden bir yıl geçti ve onları dualarla, özlemle anıyor, düzenleyeceğimiz 'Şehitlerimizi Anma Gecesi' etkinliğiyle yad ediyoruz." ifadelerine yer verilerek bugün 20.00'de Zeytinburnu Kültür Merkezi'nde yapılacak anma programına katılım çağrısında bulunuldu.

Tarih: 18 Mayıs 2011 (Bugün)

Saat: 20.00

Yer: Zeytinburnu Kültür Merkezi

İrtibat: Serkan Nergis - 0533 460 27 61

HABERE YORUM KAT