Bağlar Temsilciliği Faaliyetlerine Başladı

16.10.2012 11:46
Bağlar Temsilciliği Faaliyetlerine Başladı
Diyarbakır'a bağlı Bağlar'da faaliyet yürütecek olan Özgür-Der Bağlar Temsilciliği tefsir dersiyle etkinliklerine başladı.

Diyarbakır'da faaliyet yürüten Özgür-Der şubesinin yanı sıra geçtiğimiz yıl Kulp ilçesinde bir Özgür-Der Temsilciliği açılmıştı. Şimdi de Diyarbakır merkeze bağlı Bağlar'da bir temsilcilik daha açıldı.

Bu yıl açılan ve faaliyetlerine yeni başlayan Özgür-Der Bağlar Temsilciliğinde, Buruc Suresinden hareketle vahşetin sürdüğü Suriye konulu bir seminer yapıldı.

Nureddin Yargıcı’nın ilk katılımcı olarak katıldığı Bağlar Temsilciliğinde, konuşmasına konuklarını selamlayarak başlayana Yargıcı, öncelikle temsilciliğe hayırlı çalışmalar diledi.

Ardından tefsir dersine geçildi. Buruc Suresinin işlendiği tefsir çalışmasında; genel olarak muhtevası Ashab-ı Uhdud olan ayetlerle bugün Suriye’de yapılan zulümlerin kıyası yapıldı.

O dönemde yaşayan muvahhid Müslümanların sırf bir olan Allah'a iman etmeleri nedeniyle dönemin zalim diktatörü Zûnuvas tarafından nasıl diri diri ateş dolu hendeklere atıldıkları ve yakıldıkları anlatıldı.

Bugün Suriye’de yaşanan zulmün aynı nitelikte olduğu ve Müslümanların buna sesiz kalmamaları gerektiğinin vurgulandığı seminerde, mümin bir kimsenin bu gibi durumlarda olaylara bakış açısının Kur'an eksenli olması ve Ashab-ı Uhdud’un zulmüne maruz kalanların onurlu duruşunun örnek alınması gerektiğinin altı çizildi.

 • Yorumlar 9
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim