1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Bağdat'ta Fuhuş Yapılan Evlere Silahlı Saldırı: 20 Ölü
Bağdat'ta Fuhuş Yapılan Evlere Silahlı Saldırı: 20 Ölü

Bağdat'ta Fuhuş Yapılan Evlere Silahlı Saldırı: 20 Ölü

Irak’ın başkenti Bağdat’ta bir Şii mahallesine kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendi. Bağdat polisi, en az 20 kadının öldüğü saldırının hedefindeki binalarda fuhuş yapıldığını söyledi.

A+A-

Bağdat’ta çoğunlukla Şiilerin yaşadığı Zeyuna mahallesinde, fuhuş yapıldığı iddia edilen iki binaya silahlı kişilerce saldırı düzenlendi.

Bağdat polisini kaynak gösteren AFP ajansı, saldırıda 25 kadının öldüğünü, 11 kişinin de yaralandığını duyurdu.Reuters ajansı da yirmisi kadın 29 kişinin öldüğünü aktardı.

Bazı saldırganların sivil kıyafet, bazılarının da askeri kamuflaj giydiğini aktaran görgü tanıkları, binalarda fuhuş yapıldığının mahalledeki herkesçe bilindiğini söyledi.

Saldırıdan sonra olay yerine gelen AFP muhabiri, duvarlarda “Fuhuşun cezası budur” yazılı notlar bırakıldığını aktardı. Olay yerine ilk gelen polislerden biri, Reuters muhabirine gördüklerini şöyle anlattı:

”Üst kata çıkarken merdivenlerde kadın cesetleri gördük. Daireye girdiğimizde her yerde kanlar içinde cesetler vardı. Dolapların içine saklanmaya çalışan ancak vurulan kadınlar gördük.”

Aynı mahallede Mayıs 2013’te benzer bir saldırıda 12 kadın öldürülmüştü. İki ay sonra da yine aynı Şii mahallesinde üç kadın vurulmuştu.

Kaynak: AFP ve Reuters

HABERE YORUM KAT