1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. IRAK

  4. Bağdat 13 Kez Bombayla Sarsıldı: 65 Ölü
Bağdat 13 Kez Bombayla Sarsıldı: 65 Ölü

Bağdat 13 Kez Bombayla Sarsıldı: 65 Ölü

Şiddet olaylarının yeniden tırmanışa geçtiği Irak yine kanlı eylemlere sahne oldu.

A+A-

Şiddet olaylarının yeniden tırmanışa geçtiği Irak yine kanlı eylemlere sahne oldu. Başkent Bağdat'ta dün 13 ayrı noktada düzenlenen saldırıda, 65 kişinin öldüğü, 200'den fazla kişinin yaralandığı bildirildi. Bağdat emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, başkentin farklı bölgelerinde sabah saatlerinde 6, öğleden sonra ise 7 ayrı patlama meydana geldi.

Saldırıların bomba yüklü araçlarla düzenlendiği bildirildi. 2003-2011 yılları arasında ABD işgali sırasında yüz binlerce insanın can verdiği Irak'ta bombalı saldırıların son dönemde yeniden hız kazanması dikkat çekiyor.

Önceki gün Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil kentinde Emniyet Genel Müdürlüğü'ne yönelik gerçekleşen saldırıda en az 12 kişi hayatını kaybetti. Geçtiğimiz günlerde Bağdat ve çevresinde pazaryerlerine düzenlenen bombalı saldırılarda en az 19 kişi hayatını kaybederken, Kerkük'ün Havice ilçesinde polis merkezini hedef alan saldırıda ise 10 kişi ölmüştü. Irak'ta eylül ayı başından bu yana en az 700 kişi hayatını kaybetti. Yılın başından bu yana ise 5 binden fazla kişi şiddet olaylarında öldü.

HABERE YORUM KAT