BAE'nin Islah Partisi Rahatsızlığı!

07.04.2016 07:01
BAE'nin Islah Partisi Rahatsızlığı!
BAE, Yemen Islah Partisi'ni Arap Koalisyonu'nun halk direnişine sağlamış olduğu askerî ekipmanların büyük bir kısmına el koymakla suçladı.

Haksöz Haber

Birleşik Arap Emirlikleri, Müslüman Kardeşler’in Yemen kolu olan Yemen Islah Partisi’ni Arap Koalisyonu’nun 26 Mart’tan bu yana halk direnişine sağlamış olduğu askerî ekipmanların %75’ine el koymakla suçladı.

Mısır al-Arabiya haber sitesine konuşan ismini vermek istemeyen BAE’li bir yetkili Abu Dabi’deki BAE yönetiminin Yemen’deki resmî hükümeti Islah Partisi mensuplarının verilen silahları ele geçirdiği hususunda bilgilendirdiğini söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri ayrıca Marib valisi Sultan Arada ve bölgedeki halk direniş güçlerinin lideri olan Islah mensubu Mansur el-Hak’ın görevden alınmasını istemişti.

Mısır al-Arabiya’ya konuşan yetkili, BAE’nin Suudi Arabistan’ın Taiz eyaletindeki halk direnişine destek olunması talebini de bölgedeki savaşçıların başında Islah Parti’li kabile lideri Hammud Miklafi’nin olmasını gerekçe göstererek reddettiğini belirtti.

Kaynak: Middle East Monitor

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim