1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Babalarından Geriye Sâdece Tek Kare Fotoğraf Kaldı!
Babalarından Geriye Sâdece Tek Kare Fotoğraf Kaldı!

Babalarından Geriye Sâdece Tek Kare Fotoğraf Kaldı!

Suriye’deki savaşta yaklaşık 5 ay önce eşini kaybeden Riham Hammudi, çocuklarını, babalarından kalan tek kare fotoğrafla avutmaya çalışıyor.

A+A-

Suriye’deki savaşın yetim bıraktığı binlerce çocuktan yalnızca ikisi olan 3 yaşındaki Muhammed ve 1,5 yaşındaki Musa, anneleri Riham Hammudi (25) ile iltica ettikleri Hatay’ın Antakya ilçesinde yaşıyor.

Burada kiraladığı evde oturan anne Hammudi, çocuklarını, yaklaşık 5 ay önce yaşamını yitiren eşinden kalan tek kare fotoğrafla avutuyor. Çocuklar, ellerine alıp öptükleri fotoğrafla babalarına hasretlerini gidermeye çalışıyor.

“Özgür Suriye Ordusu’na Katıldı”

Anne Hammudi, AA muhabirine, Suriye’nin Halep kentinde polis memuru olan eşinin ülkesindeki savaş için işini bırakarak Özgür Suriye Ordusu’na katıldığını söyledi.

Eşinin çocuklarına daha güzel ve yaşanılabilir bir ülke bırakmak istediğini dile getiren Hammudi, kocasının, arzusunu gerçekleştiremeden, Cebel Ekrad’da Beşşar Esed güçleriyle girdiği çatışmada keskin nişancının kurşunuyla hayatını kaybettiğini anlattı.

“Çocuklarım, Eşimin Fotoğrafıyla Avunuyor”

Çocuklarının eşinden geriye kalan tek kare fotoğrafı ellerinden düşürmediğini anlatan Hammudi, “Çocuklarım, eşimin fotoğrafıyla avunuyor. Babalarının fotoğrafına bakarak onunla konuşuyor, öpüyor ve ağlıyorlar. Çocuklarım bana ‘Babamız nerede?’ diye soruyor. Ne cevap vereceğimi bilemiyorum.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT