1. HABERLER

  2. HABER

  3. Baas Zulmunü Telin İçin Bugün Fatih Camii’ndeyiz
Baas Zulmunü Telin İçin Bugün Fatih Camii’ndeyiz

Baas Zulmunü Telin İçin Bugün Fatih Camii’ndeyiz

Suriye’de Baas yönetiminin zulmüne karşı Türkiyeli Müslümanlar tepkilerini veriyorlar. “Duyarsızlık perdesini yırtalım” diyen İslami kuruluşlar, bugün Cuma namazından sonra Fatih Camii’nde toplanıyor.

24 Haziran 2011 Cuma 05:45A+A-

Suriye halkının protestolarına yönelik Baas yönetiminin sert tutumunu protesto etmek, halkın adalet, özgürlük taleplerine Türkiye’den ses vermek için çeşitli İslami kuruluşların bir araya gelerek oluşturduğu Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu, bugün Cuma namazı sonrasında Fatih Camii avlusunda toplanma çağrısında bulundu. Açıklamada; “Suriye halkının taleplerini kanla, işkenceyle, katliamla bastırmaya çalışan Baas diktatörlüğünün zulümleri devam ediyor. Bir bir şehirlere giren Suriye ordusu dilediğini tutuklayıp dilediğini katlediyor. Halk, katliam korkusuyla yerini-yurdunu terk edip sınırdaki ülkelere sığınıyor” denildi.

Yapılan çağrıda Suriye’de şehit edilen kardeşlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılınacağı bildirildi. Platformun açıklamasında şu satırlara yer verildi: “Kardeşlerimizin yaşadığı acılara, zulümlere sessiz kalmak suçtur. O halde Suriye halkının adalet ve özgürlük taleplerini sahiplenmek, ‘Allahu Ekber!’ feryatlarını Fatih Camii’nden de yükseltmek ve Baas zulmünün son bulmasını istemek için Cuma günü Cuma namazında Fatih’te olalım.”

HABERE YORUM KAT