1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Baas Sözcüsünden Katliama İftiralı Savunma!
Baas Sözcüsünden Katliama İftiralı Savunma!

Baas Sözcüsünden Katliama İftiralı Savunma!

Hizmet hareketi destekli Taraf’ta Baas sözcülüğünün en iğrenç örnekleri sergileniyor!

A+A-

HAKSÖZ HABER

Birkaç gündür merak ediliyordu, Suriye’den yansıyan işkence fotoğrafları karşısında tescilli Baas taraftarları, sözcüleri ne buyuracak, vahşeti nasıl gizleyecek diye! Öyle ya artık ortaya çıkan bu manzara karşısında tevil etmek, saklamak, gizlemek kolay olmayacaktı tabi ki. Muhtemelen susarlar, taktik icabı unutulmasını beklerler diye düşünülüyordu.

Ama bu tür taktiklere hiç prim vermeyenlerin olduğu da görülüyor. Bunlardan biri Ceyda Karan adlı Baas sözcüsü! Hiç öyle kenarından köşesinden falan dolanmamış konunun. Doğrudan suçlamış! Esed rejimini değil tabi ki! İşkenceci katillerden söz ederken, kurnazca bir yol izlemiş. Muhaberat da olabilirmiş, muhalifler de olabilirmiş! Yani bir tür faili meçhul bir durum varmış! Ama yine de tüm bu olan bitenin sorumlusu Erdoğanmış, cihatçılarmış, Katarmış vs. vs. Anlayacağınız Esed rejimi gayet temizmiş, pakmış!

Aynen şunları söylüyor:

“… Şimdi 55 bin foto çıktı ortaya, el-Muhaberat yapmış olabilir mi, çok mümkün. Mizansen olabilir mi, bu da çok mümkün, hele ki sponsor Katar ise! Suriye'de iş vekâleten kirli savaşa döküleli çok oldu. İşin içinde petrol de var, her türlü iktidar hırsı da, Şam'da namaz kılma rüyaları da!.. Bu sebeple ölüyor yüzbinler, Alevi'si, Sünni'si, Hıristiyan'ı, Kürd'ü, birileri sadece ümmetlerine gözyaşı döküyor!"

Savaş çığırtkanları başlığı attığı bugünkü yazısıyla Ceyda Karan Baas rejiminin sözcülüğünde sınır tanımadığını göstermiş oluyor. İlginç olan işkenceci rejimin işbirlikçisi bu kişinin yazdığı gazetenin halen Gülen Cemaati tarafından destekleniyor olması! 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum