Azerbaycan’da Başörtüsü Resmen Yasaklandı

23.11.2010 10:53
Azerbaycan’da Başörtüsü Resmen Yasaklandı
Azerbaycan Milli Eğitim Bakanı Mısır Merdanov “Artık hiçbir eğitim kurumunda başörtülü öğrenci de öğretmen de olamaz!” şeklinde açıklama yaptı.

Bakü'de Milli Eğitim Bakanı Mısır Merdanov Azerbaycan'ı karıştıracak bir uygulamaya imza attı.

Ülkenin önde gelen kanaat önderleri, vakıf ve derneklerin konuyla ilgili ardı ardına açıklamalar yaptıkları bildirildi. Press7 sitesinden Vugar Eliyev'e göre Azerbaycan'da yakın günlerde karışıklıklar olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Halk ciddi şekilde alınan bu karardan rahatsız. Geçmişte de camileri yıkılan dindarlar her seferinde devletle karşı karşıya getirilmeye çalışılmıştı ancak sorun bir şekilde düzeltilmişti.

Azerbaycan'ın artık İsrail'in emrine girdiğini bu sebeple de bu tipte kararların çok olacağını düşünen halkın önemli bir kesiminin ise bunları affetmeyeceği ifade ediliyor. Sovyetlerin yıllarca yaptığı zulmün aynısını şu anki yönetim de yapıyor ki inançlara karşı savaş açan hiçbir otoritenin başarıya ulaşamayacağı belirtiliyor.

Ülkenin en önde gelen İslami cemaatlerinden MMDİB (Milli Manevi Değerler Birliği) de bir basın açıklaması yaparak artık bakanın İslam'la savaşa çıktığını hiçbir kanun ve kaidenin Allah'ın kanunlarının önüne geçemeyeceğini bildirdi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim