1. HABERLER

  2. HABER

  3. Aylık Paneller Devam Ediyor!
Aylık Paneller Devam Ediyor!

Aylık Paneller Devam Ediyor!

Özgür-Der Genel Merkezi'nin düzenlediği panellerde bu ay “Emperyalizm Türkiye’yi Parçalamaya Çalışmış mıdır?” sorusuna cevap aranacak.

04 Ocak 2011 Salı 12:27A+A-

Özgür-Der'in her ayın ilk Çarşamba günü Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde düzenlediği dizi panellerde bu yıl "İslami Hareket ve Siyasete Dair Önkabuller ve Gerçekler" üst başlığıyla değişik konular tartışılıyor.

Özellikle İslami çevrelerde yakın tarihe ilişkin olarak yaygın biçimde kabul gören, çokça tekrarlandığı için doğru addedilen fakat somut veriler zemininde az tartışılmış bir dizi konuyu daha reel zeminde yeniden tartışma amacıyla bu oturumlar gerçekleştirilecek. Özgür-Der, genelde önkabuller üzerine siyasi tutum belirleme ürünü olarak ortaya çıkan bu tezlerin ayrıntılı biçimde tartışılmasının daha sağlam ve güvenilir bir düşünsel yönelimin ve yine buna bağlı olarak daha sahih bir tavrın gelişimine katkı sağlayacağına inanıyor.

Bu yılki panellerde "İslami Hareketlerin Yükselişi Soğuk Savaş Politikalarının Sonucu mu?", "ABD BOP'la Ilımlı İslamcılığı Destekliyor mu?", "Diyanet ve İmam Hatipler Rejimin Truva Atı mıdır?", "12 Eylül İslamcılığı Desteklemiş midir?", "Ergenekon Küresel Sistemin Ulusalcıları Tasfiyesi midir?" gibi başlıklar ele alınıyor.

"Emperyalizm Türkiye'yi Parçalamaya Çalışmış mıdır?"

Bu ayki oturumda "Emperyalizm Türkiye'yi Parçalamaya Çalışmış mıdır?" "konusu tartışılacak. Rıdvan Kaya'nın yöneteceği oturumun konuşmacıları Mehmet Sarı ve Kenan Alpay olacak. 5 Ocak Çarşamba günü Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde yapılacak panel saat 20.00'de başlayacak.

HABERE YORUM KAT