1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Aydın'da Bir Tümgeneral Bir Kurmay Albay Açığa Alındı
Aydın'da Bir Tümgeneral Bir Kurmay Albay Açığa Alındı

Aydın'da Bir Tümgeneral Bir Kurmay Albay Açığa Alındı

Aydın'da, FETÖ'nün darbe girişimi soruşturması kapsamında Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya ve Jandarma Kurmay Albay Cahit Hakan Öztürk açığa alındı.

A+A-

Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından kentte yapılan operasyonlara ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

FETÖ soruşturması çerçevesindeki yapılan operasyonların devam ettiğini belirten Koçak, "Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya ile Jandarma Kurmay Albay Cahit Hakan Öztürk'ün İçişleri Bakanlığınca FETÖ'nün darbe girişimi kapsamında görevlerinden uzaklaştırıldı" dedi.

Koçak, kamu kurumlarında yapılan operasyonlarda 619 kamu personelinin görevden uzaklaştırıldığı bilgisini verdi.

Koçak, 15 Temmuz'u "Türk milletinin tarihinde kara bir gün ve en kara günün aydınlığa açıldığı bir ufuk" olarak nitelendirdi, ülkenin geleceğinin artık daha aydınlık olduğuna inandığını ifade etti.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Koçak, belediyelerde herhangi bir operasyonun olup olmayacağı şeklindeki bir soruya şu yanıtı verdi:

"FETÖ o kadar hain bir örgüt ki insanların ailesinin içine kadar girmiş durumda. Evlenen kişiler karısının ya da kocasının örgüt üyesi olduğunu bilmeyecek kadar haince bir çalışma yürütmüşler. Hain ve sinsi bir örgütle karşı karşıyayız. Yani şu kurumda yapılanmıştır bu kurumda yapılanmamıştır diyemiyoruz. Mahalli idarelerle ilgili kararı İçişleri Bakanlığımız verecek."

AA

HABERE YORUM KAT