1. HABERLER

  2. HABER

  3. Avusturya'da Türkiyeli Vekilden Sınırdışı Çıkışı
Avusturyada Türkiyeli Vekilden Sınırdışı Çıkışı

Avusturya'da Türkiyeli Vekilden Sınırdışı Çıkışı

Avusturya'da Efgani Dönmez adlı vekil, Erdoğan'ı destek amacıyla yapılacak mitinge katılanları sınırdışı etme önerisinde bulundu.

A+A-

Avusturya Eyaletler Meclisi Yeşiller Partisi Milletvekili Efgani Dönmez önümüzdeki hafta yapılacak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek mitingine katılması beklenenler için, "Bu 5 bin kişiye tek gidiş bileti verip, Avusturya'dan gönderelim. Arkalarından kimse ağlamaz." ifadelerini kullandı.


Heute gazetesindeki haberin sosyal medya sayfasında yayınlanmasının ardından habere yorum yapan Efgani Dönmez'in ifadeleri Avusturya kamuoyunda tepki ile karşılandı. Konuya ilişkin aynı gazeteye konuşan Dönmez, "Bu konuda net bir sınır belirlemek istiyorum. Bu tavrı diğer Avusturyalı politikacılardan da bekliyorum. Uyum ve tolerans örtüsü altında Avusturya'nın demokrasi değerleri ile örtüşmeyen bir durumu kabul edemem." dedi.

Sivaslı göçmen bir ailenin çocuğu olan Dönmez daha önce de Avusturya'da görev yapan din görevlileri için "İmamların bir eğitime sahip olması lazım. Anadolu'nun çobanları olamazlar." ifadelerini kullanarak büyük tepki toplamıştı. Avusturya'da yaşayan Türkler sosyal medyada açıklamalara büyük tepki gösterirken Yeşiller Partisi'nden henüz bir açıklama gelmedi.

Star

HABERE YORUM KAT

3 Yorum