1. HABERLER

  2. HABER

  3. Avrupalı Bakana Gazze Sahilleri Dersi
Avrupalı Bakana Gazze Sahilleri Dersi

Avrupalı Bakana Gazze Sahilleri Dersi

Avrupalı bir bakan görüşme sırasında 'İsrail'de durum kötü. İnsanlar korkudan sahillere gidemiyor tüm sahiller boş' deyince Davutoğlu'nun, 'Tüm sahiller boş değil Gazze sahilleri çocuk cesetleriyle dolu' cevabını verdiği öğrenildi.

A+A-

Aybike Eroğlu / Yeni Şafak

Paris'te gerçekleştirilen Gazze'de ateşkes müzakerelerine Bakan Davutoğlu'nun Avrupalı bir bakana verdiği Gazze cevabı damgasını vurdu. Görüşme sırasında Avrupalı bir bakan 'İsrail'de durum kötü. İnsanlar korkudan sahillere gidemiyor tüm sahiller boş' deyince Bakan Davutoğlu, 'Tüm sahiller boş değil Gazze sahilleri çocuk cesetleriyle dolu' cevabını verdiği öğrenildi. 

GÖRÜŞMELER 2 SAAT SÜRDÜ

Paris Toplantısına ABD, Türkiye, Katar, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve AB katıldı. Çok taraflı toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Asıl görüşmeler toplantı öncesinde ABD Rezidansında TR-ABD, toplantı sonrasında ilk ABD rezidansında TR-ABD-KATAR ardından Türk rezidansında yine TR-ABD-KATAR formatında gerçekleşti.

KURTULUŞ MÜCADELESİ VERİLİYOR

Paris toplantısı öncesinde temas halinde olan Türkiye, ABD, Katar üçlüsünün görüşmelerin yanı sıra 10'u aşkın telefon görüşmesi gerçekleştirdiği kaydedildi. Öte yandan görüşmeler sırasında Avrupalı bir bakanın 'İsrail'de durum kötü. Sahilleri gezdim ve insanlar korkudan sahillere gidemiyor tüm sahiller boş' şeklindeki sözleri soğuk bir hava astırdı.

SAHİL ÇOCUK CESETLERİ DOLU

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ise Avrupalı bakana şu cevabı verdi: 'Tüm sahiller boş değil Gazze sahilleri çocuk cesetleriyle dolu' cevabın verdi. Toplantıda Hamas'ın terör örgütü olduğuna ilişkin yorumlar yapılınca da Davutoğlu şunları söyledi: 'Hamas bir terör örgütü değil kendi topraklarında kurtuluş mücadelesi veren bir yapı. Üstelik o topraklara da dışarda gelmediler ya da 60 yıl önce getirilmediler. Asırlardır orada yaşayanları torunları'

HABERE YORUM KAT

1 Yorum