1. HABERLER

  2. HABER

  3. Avcılar Belediyesi'ne Yolsuzluk Operasyonu
Avcılar Belediyesine Yolsuzluk Operasyonu

Avcılar Belediyesi'ne Yolsuzluk Operasyonu

Avcılar Belediyesi'ne yapılan yolsuzluk operasyonunda çok sayıda belediye çalışanı gözaltına alındı.

13 Eylül 2011 Salı 10:29A+A-

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polislerinin Avcılar Belediye Başkanlığı'nda yürüttüğü yolsuzluk operasyonunda aralarında belediye başkan yardımcıları ve bazı zabıta görevlilerinin de yer aldığı çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Bir süredir belediyenin ihaleleri ve bazı işlem kalemleri kapsamında yapılan incelemelerde tespit edilen usulsüzlükler nedeniyle başlatılan soruşturmanın devamında şikâyet başvuruları da değerlendirilerek operasyon için hazırlıklar tamamlandı.

30 KİŞİ GÖZALTINDA

Belediye ihalelerinin mercek altına alındığı soruşturmada bu sabah Avcılar Belediyesi'nde ve zabıta müdürlüğünde aramalar yapıldı. Bazı iş yerlerine usulsüz olarak ruhsat verilmesi ve rüşvet alındığı iddiaları kapsamında yaklaşık 30 kişinin gözaltına alındığı ve aramaların sürdüğü kaydedildi.

BELGELERE VE BİLGİSAYARLARA EL KONDU

Gözaltına alınan şüpheliler Haseki Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilerek emniyet müdürlüğüne götürüldü. Avcılar Belediye Başkanlığı'ndaki aramaların sürdüğü ve ilgili birimlerdeki çok sayıda belge ve bilgisayara el konulduğu öğrenildi.

Gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

MUSTAFA DEĞİRMENCİ'DEN İLK AÇIKLAMA

Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, belediye binasında polislerin neden arama yaptığını bilmediğini söyledi.

Avcılar Belediyesi'ne gerçekleştirilen polis baskınında aramalar sürüyor. Belediyeye gelen Başkan Mustafa Değirmenci gazetecilerin sorularını yanıtladı. Polisin neden arama yaptığını bilmediğini kaydeden Değirmenci, "Yapılan aramalardan hiçbir bilgim yok. Niye burada olduğunuzu bilmiyorum. Polis ile basın burada çok şaşırdım. Çok ilginç. Şu anda içeri girip öğreneceğim." diye konuştu.

Öte yandan belediyenin zabıta müdürü Erdoğan Yerci de gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

HABERE YORUM KAT