1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Atme Kampında "Acaba Burası da Bombalanacak mı Korkusu"
Atme Kampında "Acaba Burası da Bombalanacak mı Korkusu"

Atme Kampında "Acaba Burası da Bombalanacak mı Korkusu"

Savaş nedeniyle evlerini terk ederek güvenli gördükleri Türkiye sınırına yakın Atme'ye yerleşen Suriyeliler, Rusya'nın, kamplarına hava saldırısı düzenleyeceği endişesiyle korku içinde yaşıyor.

A+A-

Evlerini terk ederek güvenli gördükleri Türkiye sınırına yakın Atme'ye yerleşen Suriyeliler, Rusya'nın, kamplarına hava saldırısı düzenleyeceği endişesiyle korku içinde yaşıyor.

Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı gruplar tarafından korunan ve Esed rejimine bağlı birliklerce daha önce saldırı ve bombardımana maruz kalan Atme kampında kurulu 10 bin çadırda yaşayan yaklaşık 100 bin Suriyeli, Rusya'nın düzenlediği hava saldırılarının ardından kampın da bombalanmasından endişe duyuyor.

“Katledilenler, Saymakla Bitmeyecek Kadar Çok”

Kampta kalan Ahmet Ebu Abid, AA muhabirine, Rusya ve Esed güçlerinin olası hava saldırısına karşı tedirgin olduklarını söyledi.

Son günlerde Rusya’ya ait savaş uçaklarının özelikle Halep'in güneyinde bombardımana ağırlık verdiğini anlatan Ebu Abid, şunları belirtti:

“Suriyelilerin, ülkelerini terk etmelerinin tek sebebi Esed ve onun işbirlikçisi Rusya'dır. Bunlar, sivil halk gözetmeksizin çoluk çocuk, kadın, yaşlı demeden katlediyor. Bombardımana maruz bırakıyor. Hama ve Humus'un kuzeyine balistik füzelerle saldıran Rusya, burada onlarca sivili katletti. Öte yandan Hazar Denizi'nden atılan füzeler de IŞİD noktalarına değil, sivil halkın yaşadığı yerlere isabet ediyor. Bir yandan Rusya balistik füzelerle vururken, bir yandan da Esed rejimi scud füzeleriyle halkı katlediyor. Katledilenler, saymakla bitmeyecek kadar çok.”.

“Acaba Burası da Bombalanacak mı Korkusu”

İnsanların yanlarına hiçbir şey alamadan yollara düştüğünü vurgulayan Abid, “Halk üzerindeki elbiselerle ölümden kaçıyor. İnsanlar, günlük işlerini yaparken bile acaba burası da bombalanacak mı korkusuyla yaşıyor.” diye konuştu.

atme_kampi-(2).jpg

atme_kampi-(3).jpg

atme_kampi-(4).jpg

atme_kampi-(1).jpg

Kaynak: Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT