1. HABERLER

  2. HABER

  3. Atalay Liste İddiasını Yalanladı
Atalay Liste İddiasını Yalanladı

Atalay Liste İddiasını Yalanladı

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, demokratikleşme paketinde yer alan 24 maddenin görüşmelerine önümüzdeki hafta Anayasa Komisyonu'nda başlanacağını söyledi. Atalay, Başbakan'ın önüne sunulan 2 bin kişilik liste iddiasını da yalanladı.

02 Ocak 2014 Perşembe 14:29A+A-

Habertürk'ün canlı yayınına katılan Atalay, tutuklu milletvekilleri ile ilgili bir hazırlıklarının olduğunu, partilerin grup başkanvekilleriyle konuyu görüşeceklerini söyledi.

Atalay, "Bu konuda kararlıyız. Anayasa Mahkemesi'nin kararından sonra diğerlerinin serbest bırakılması gerekiyordu. Biz yargının kararını paylaşmıyoruz. Yasal düzenleme ile çözülmesini bekliyoruz" dedi.

Atalay, savcının bildiri dağıtmasının da asla kabul edilemeyeceğini söyledi. Atalay, bassavcı durururken diğer savcıların operasyon yapmasının normal olmadığını söyledi.

'4 Bakan hakkında fezleke gelmedi' diyen Atalay , Köşk'e de valiler ve emniyet müdürleriyle ilgili bir kararnamesinin gönderilmediğini açıkladı.

Genel af konusunun da hükümetin gündeminde omadığını söyleyen Atalay 'Ancak uzun tutukluluk sürelerine karşıyız' dedi.

Atalay, Balyoz ve Ergenekon davalarının yeniden görülmesi konunusunun da hükümet gündeminde olmadığını söyledi.

AK Parti açısından 2014'ün çok yoğun geçeceğini de söyleyen Atalay, 'Yerel eçimler var, cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Bu süreçte ekonomimizi de en iyi şekilde yönetmeye devam edeceğiz' dedi.

Atalay, Aralık ayı için yapılan anketlerde de yüzde 50'nin üzerinde olduklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT