1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “Askerlerimizin Olay Yerinden Kaçmaları Utanç Verici”
“Askerlerimizin Olay Yerinden Kaçmaları Utanç Verici”

“Askerlerimizin Olay Yerinden Kaçmaları Utanç Verici”

İşgal askerlerinin kaçış görüntüleri işgal ordusunun imajını yerle bir etti.

A+A-

Dün gece Bi'ri Seba’da meydana gelen eylemlerle ilgili olarak Siyonist televizyonlara yansıyan görüntülerde eylemin başlamasıyla işgal askerlerinin korkudan sağa sola kaçıştıkları görüldü.

Görüntülerin bir bölümü işgal güçleri tarafından eylemi yaptığı zannıyla vurulduktan sonra korku içinde hareket eden turistin işgal askerleri tarafından nasıl kuşatılıp darp edildiğini gösterirken, görüntüler işgalcinin yıllardır herkese yutturduğu “yenilmez ordu” imajını sarstı.

Eylemle ilgili değerlendirmeler yapan televizyonlardan Kanal-10, “Askerlerin kaçış görüntüleri hem üzücü hem de utanç verici” derken, Kanal-2 askeri muhabiri ise “Askerlerimiz sadece trafik polisi olabilirler” ifadesini kullandı.

Dün gece otobüs durağında meydana gelen eylemde kimi kaynaklara göre 1, kimilerine göre ise 3 kişi öldü, 3’ü ağır 11 kişi de yaralandı.

İşgal ordusu eylemle ilgili haberlere yasak getirdiğinden eylemi yapanla ilgili çelişki bilgiler verildi. Önce bir kişi olduğu söylendi, ardından iki kişi olduğu, birinin olay yerinde vurulduğu ve diğerinin ise kaçtığı ifade edildi. 

HABERE YORUM KAT