1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AFGANİSTAN

  4. Askeri Helikopter Taliban Tarafından Düşürüldü
Askeri Helikopter Taliban Tarafından Düşürüldü

Askeri Helikopter Taliban Tarafından Düşürüldü

Afganistan’ın güneyindeki Kandahar kentinde bir askeri helikopterin Taliban tarafından vurularak düşürüldüğü bildirildi.

A+A-

Adının açıklanmasını istemeyen Afganistan hava kuvvetleri yetkilisi, bugün Kandahar kentinin Şah Velikot ilçesinde bir MD-530 savaş helikopterin Taliban tarafından vurularak düşürüldüğünü söyledi.

Helikopterde bulunan iki pilotun Afgan hava kuvvetlerine ait ikinci helikopter tarafından kurtarıldığını belirten yetkili, helikopterin kullanılmaz hale geldiğini duyurdu.

Güney bölgesindeki Afgan Ordusu Sorumlusu Davut Şah Vefadar ise, Kandahar’da Afgan hava kuvvetlerine ait bir helikopterin zorunlu iniş yaptığını teyit ederek, konu ile ilgili daha fazla bilgi vermedi.

Taliban Sözcülerinden Kari Yusuf Ahmedi yaptığı yazılı açıklamada, bugün öğleden sonra Kandahar kentinin Şah Velikot ilçesinde Afgan ordusuna ait bir helikopterin bombardıman sırasında Taliban militanları tarafından vurularak düşürüldüğünü, helikopterde bulunan pilotların öldürüldüğünü iddia etti. Sözcü Ahmedi, öldürüldüğünü iddia ettiği pilotların cesetlerinin bölgeden Afgan ordusunun helikopterleriyle alındığını savundu.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT