1. HABERLER

  2. HABER

  3. Askeri Casuslukta 3 Tutuklama Daha...
Askeri Casuslukta 3 Tutuklama Daha...

Askeri Casuslukta 3 Tutuklama Daha...

''Askeri casusluk'' iddialarına yönelik başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 18 muvazzaf askerden 3'ü tutuklandı.

A+A-

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca ''askeri casusluk'' iddialarına yönelik başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 18 muvazzaf askerden 3'ü, tutuklandı.

Soruşturma çerçevesinde 50 muvazzaf asker hakkında çıkarılan yakalama kararı üzerine 12 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 40 muvazzaf askerden 15'i ile soruşturmada daha önce gözaltına alınan ancak serbest bırakılmalarının ardından, savcılığın itirazı üzerine yeniden gözaltına alınan 3 muvazzaf asker, adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen ilk grup 15 muvazzaf asker, savcılıkta ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. İkinci kez gözaltına alınarak mahkemeye çıkartılan 3 asker ise tutuklandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca ''fuhuş yaptırılan kadınlar aracılığıyla yüksek rütbeli askeri personelin uygunsuz görüntülerini çektikleri ve bunlarla şantaj yaparak bazı askeri bilgileri elde ettikleri'' iddia edilen suç örgütüne yönelik başlatılan soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonlarda, toplam 82 kişi tutuklanmıştı.

Böylece soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı, 53'ü emekli ve muvazzaf asker olmak üzere toplam 85'e çıktı.

Tutuklular arasında, suç örgütünde ''eskort'' olarak görev aldığı iddia edilen 1 travesti ve 19 kadın ile Marmaris'te marina işletmeciliği yapan bir işadamı da bulunuyor.

HABERE YORUM KAT