1. HABERLER

  2. HABER

  3. Askeri Arazide Bulduğu Cisim Elinde Patladı
Askeri Arazide Bulduğu Cisim Elinde Patladı

Askeri Arazide Bulduğu Cisim Elinde Patladı

Muş'ta, 12 yaşındaki Abdulkadir Akarsu isimli çocuk, askeri arazide bulduğu cismin elinde patlaması sonucu parmaklarını ve bir gözünü kaybetti.

A+A-

49. Motorlu Piyade Tugay Komutan Yardımcılığı'na ait atış poligonunda cinsi henüz tespit edilemeyen bir cismi bulan Gazi İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Abdulkadir Akarsu (12), cismin elinde patlaması sonucu yaralandı. Olay, merkez Zafer Mahallesi'nde meydana geldi. Sabah saatlerinde 49. Motorlu Piyade Tugay Komutan Yardımcılığı'na ait atış poligonunda cinsi henüz tespit edilemeyen bir cismi bulan Gazi İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Abdulkadir Akarsu (12), cismi eve getirdi. Kısa bir süre sonra bulduğu cisim elinde patlayan Akarsu yaralı olarak, vatandaşlar tarafından Muş Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak ilk müdahalesi yapıldı.

Sol gözü kör olan ve patlamanın etkisiyle parmakları kopan Abdulkadir Akarsu burada yapılan tedavinin ardından Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. Olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği bildirildi.

CİHAN

HABERE YORUM KAT