Askerden Siyasilere Siyasi Çözüm Ültimatomu

30.06.2010 14:12
Askerden Siyasilere Siyasi Çözüm Ültimatomu
Hindistan Genelkurmayı, Keşmir'de militer bir çözüm ümidinin olmadığını ima etti ve sorunun siyasi olarak çözülmesini istedi.

Hindistan Genelkurmay'ı siyasilerden Keşmir için siyasi bir çözüm geliştirmelerini söyleyerek konunun taraflarıyla görüşme yapmalarını söyledi.

Dünya Bülteni'nde yer alan habere göre Hindistan'ın en büyük gazetelerinden Times of India'ya konuşan Hindistan Genelkurmay Başkan Yardımcısı V. K. Sing, ordunun militer müdahale noktasında bir çözüm ihtimalinin zorluğuna işaret ederek, Hindistan işgali altındaki Keşmir'de siyasilerin yıllardır bir kangrene dönüşen soruna müdahil olmalarını istedi.

Sorunun taraflarıyla da görüşülmesi gerektiğini vurgulayanan Hindistan Genelkurmay Başkan Yardımcısı son zamanlarda onlarca Keşmirlinin Hindistan askerleri tarafından katledilmesiyle sonuçlanan olaylar için siyasetin çözüm anahtarının artık kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

Keşmir'de iç güvenliğin kontrolleri altında olduğunu iddia eden Hindistan Genelkurmay'ı  askerlerin yerine kentte polislerin aktif olmasını da sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz günlerde 3 Keşmirli gösteri sırasında üzerlerine ateş açan Hint askeri tarafından katledilmişti.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim