1. HABERLER

  2. HABER

  3. Askerdeki DİSKO Cezası Kalkıyor!
Askerdeki DİSKO Cezası Kalkıyor!

Askerdeki DİSKO Cezası Kalkıyor!

Bakanlar Kurulu sona erdi. Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

A+A-

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, TSK'da uygulanacak disiplin hükümlerini yeniden düzenleyen; oda ve göz hapsi cezaları ile 'DİSKO' diye tabir edilen disiplin koğuşları, disiplin ceza ve tutukevlerinin kaldırılmasını, bazı cezalara yargı yolu açılmasını öngören TSK Disiplin Kanunu tasarısının Bakanlar Kurulu'nda benimsendiğini ve TBMM'ye gönderilmesine karar verildiğini söyledi.

Arınç, Özal'ın zehirlendiği iddiaları üzerine sorulan soruya, "Bize henüz rapor ulaşmadı, bizim dikkate alacağımız ilk şey Adli Tıp raporudur. Her olay arkasından gerekirse otopsi yapılır, Özal için de zamanında yapılmasını dilerdim" açıklamasında bulundu.

Arınç, NATO'dan talep edilen patriot füzelerine ilişkin olarak, 'Yarın itibarıyla bu konuda Türkiye'ye teknik bir heyet gelecektir ve nerelere konuşlanabileceği, adetlerinin ne olabileceği konusunda NATO'ya rapor vereceklerdir. Umarız kısa zamanda Türkiye'nin bu savunmasına katkı sağlamak amacıyla patriot füzelerinin nereye konuşlanacağı ve ne miktarda olacağı, kesinlikle bizim de karar sürecinde olacağımız bir şekilde kabul edilmiş olacak' dedi.

Ateşkesle alakalı sorulan soruya Arınç, "Ateşkes süreci zorlu bir süreçti. Mursi'nin çabaları ve Türkiye'nin de katkılarıyla bir ateşkesin sağlanması bizim için de sevindirici bir olay. Türkiye burada çok yapıcı bir rol oynadı ve herkes bunu takdir ediyor. İsrail'in saldırganlığına son vermek öncelikli hedefti, bunun sağlandığı için mutluyuz" dedi. (Yeni Şafak) 

HABERE YORUM KAT