Asker ve PKK Militanı Kardeşler

14.11.2011 16:37
Asker ve PKK Militanı Kardeşler
Daily Telegraph gazetesi, güneydoğuda kardeşlerden birinin PKK militanı, diğerinin asker olduğu bir ailenin öyküsüne yer verdi.

İngiltere'de yayımlanan Daily Telegraph gazetesi, güneydoğuda kardeşlerden birinin PKK militanı, diğerinin asker olduğu bir ailenin öyküsüne yer verdi.

Daily Telegraph'ın örnek verdiği Güngen ailesinin kızı Emine, 14 yaşında dağa çıkarak PKK'ya katılmış.

Emine Türkiye ordusuna karşı savaşırken, Daily Telegprah 20 yaşındaki erkek kardeşi Ramazan'ın ise geçen yıl zorunlu askerlik hizmetini yapmak için orduya girdiğini yazıyor.

Gazete, Emine ve Ramazan'ın anneleri Mevlüde Güngen'in, ''Her ikisinin de başına birşey gelecek diye korku içindeyim.'' dediğini yazıyor. Daily Telegraph'ın sözlerini aktardığı anne, ''Uçaklar kızımın bulunduğu dağları bombalıyor. Oğlumu ise askerde kızkardeşinden dolayı cezalandıracaklar diye korkuyorum. Kürtler Türk ordusunda esrarengiz bir şekilde ölebiliyor.'' diyor.

'Silahlar bırakılsın'
Gazetenin sayfalarında, Emine'nin PKK saflarına kuzeni Heybet ile birlikte katıldığı anlatılıyor. Heybet'in de erkek kardeşi askerlik yapıyor.

Çocukları iki ayrı tarafta savaşan anne Mevlüde, Heybet'in Türk ordusunun düzenlediği bir hava saldırısında öldürüdüğünü PKK'ya bağlı bir televizyon kanalında öğrendiğini ve hiçbir haber almadığı kızı Emine'nin de bu saldırıda ölmüş olmasından endişe ettiğini anlatıyor.

Daily Telegraph, Mevlüde Güngen'in ''İki taraftan da kimse ölmesin. Her iki taraf da silahlarını bıraksın.'' sözlerini aktarıyor.

BBC Türkçe Servisi

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim