Asker Uğurlamaya Bolu'da Örnek Adım

07.12.2010 00:17
Asker Uğurlamaya Boluda Örnek Adım
Ölümlere davetiye çıkaran asker uğurlama konvoylarına Bolu'da sınırlama getirildi. Valilik, üçten fazla aracın birbirini takip etmesini, klakson çalmayı ve silahla ateş etmeyi yasakladı.

Bolu'da, asker uğurlama konvoyları yasaklanıyor. Kurallara uymayanlar en ağır şekilde cezalandırılacak. Vali İbrahim Özçimen, "Herkes birbirinin hukukuna saygılı olacak. Kuralları ihlal edenleri en ağır şekilde cezalandıracağız." dedi.

Asker uğurlama konvoylarında araç sürücülerinin tehlikeli hareketlerde bulunması ölümlere davetiye çıkarıyor. Acı tabloların yaşanmaması için harekete geçen Bolu Valisi İbrahim Özçimen, asker ve düğün konvoylarını şehirde yasaklayacaklarını belirtti. Özçimen, "3'ten fazla araç arka arkaya birbirini takip edemeyecek. Klakson çalma, maytap patlatma ve silah atma tamamen yasaklanıyor. İl genelinde bunlara müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Özçimen, bu dönem asker uğurlamalarının bittiğini, ancak önümüzdeki uğurlamaların daha sessiz ve sakin geçeceğini ifade etti. Eskiden asker uğurlamalarının daha vakarlı olduğuna, şatafatın bulunmadığına dikkat çeken Özçimen, "Ben asker uğurlayacağım, öylesine bütün kurallar kaldırılsın.' diyene müsaade etmeyeceğiz. Herkes birbirine saygılı olmak durumunda. Düğününü ya da asker uğurlamasını herkesin hukukuna ve hakkına saygı gösterir şekilde yapacak. Kurallara uymayanlara elimizden gelen en ağır cezalar verilecek. Arkadaşlar onun şu anda hazırlıklarını yapıyorlar. Kanun maddesine bakıyorlar." diye konuştu.

Cahit Kılıç / ZAMAN

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim