Aşiret Liderlerinden ABD'ye Tehdit

18.03.2011 14:55
Aşiret Liderlerinden ABDye Tehdit
Pakistanlı aşiret liderleri ABD’nin hava saldırılarının intikamını alacaklarını açıkladı... Dün aşiret toplantısına yönelik ABD saldırısında 50 kişi katledilmişti.

Pakistan'ın Afganistan sınırındaki Kuzey Veziristan bölgesindeki aşiret liderleri, ABD'yi dün yaptığı hava saldırılarından dolayı affetmeyeceklerini açıklayarak, intikam alacaklarını bildirdi.

Bölgede nüfuzlu olan başka bir aşiret lider ise ABD'ye karşı Cihat ilan ettiğini açıkladı. ABD'nin dün Kuzey Veziristan'da bir aşiret toplantısına düzenlediği hava saldırılarında 50 kişi ölmüştü.

Kuzey Veziristan aşiret liderleri, düzenledikleri basın toplantısı ile ABD'nin dün düzenlediği hava saldırılarını kınadı. Bölgede bir aşiret toplantısını vuran ABD saldırısı sonucu aralarında sivilleri ve polislerin de bulunduğu 50 kişi ölmüştü. Aşiret liderlerinden Malik Jalal, basın toplantısında yaptığı konuşmada, "Amerika bizim çocukları ve yaşlıları acımasızca öldürdü. Amerika'dan intikamımızı alacağız." dedi.

Bu arada bölgedeki nüfuzlu başka bir aşiret lider ise ABD'ye karşı Cihat ilan ettiğini açıkladı. ABD'nin dün Kuzey Veziristan bölgesinde bir aşiret toplantısına düzenlediği hava saldırısında 50 kişinin öldüğü ve 50 kişinin de yaralandığı bildirildi. 

(Dünya Bülteni)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim