1. HABERLER

  2. HABER

  3. ASELSAN, HAVELSAN, TAI Arpalık Olmuş
ASELSAN, HAVELSAN, TAI Arpalık Olmuş

ASELSAN, HAVELSAN, TAI Arpalık Olmuş

TSK Güçlendirme Vakfı’na bağlı ASELSAN, HAVELSAN, TAI gibi firmaların “arpalığa” dönüştürüldüğünü ortaya koyan şok bir “torpil belgesi”ne daha ulaştık.

31 Temmuz 2011 Pazar 05:37A+A-

 “Çocukları da PAŞA gibi” haberimiz gündeme bomba gibi düşmüş, ardından da bu paşa çocuklarının ASELSAN, HAVELSAN, TAI gibi savunma sanayii şirketlerine torpille yerleştirildiklerini ortaya koyan örnek bir belge yayınlamıştık. Bu belge, hem de TSK’nın en tepesindeki isimle yani Genelkurmay Başkanı Org. Koşaner’le ilgiliydi. Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner’in gelini Berrin Koşaner’in HAVELSAN’da nasıl işe başlatıldığının belgesiydi bu. Belgeye göre gelin Koşaner geçerlilik süresini yitirmiş bir KPSS notu ile işe girmiş ve işe girmesini bizzat HAVELSAN Genel Müdürü takip etmiş.

Önceki günkü haberimizde Ege Ordu Komutanı Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler’in kızı Eda Taşdeler ile oğlu Mustafa Cem Taşdeler’in de HAVELSAN’da işe başlatıldıklarını aktarmıştık. Org. Taşdeler’in kızı Eda Taşdeler HAVELSAN’da skandal bir torpille işbaşı yapmış.

Org. Taşdeler’in kızı Eda Taşdeler’in HAVELSAN’da nasıl işe başladığının belgesine ulaştık. Belgeye göre, milletin çocukları 80, hatta 90 KPSS puanıyla dahi istedikleri kuruma giremezken, Ege Ordu Komutanı Org. Taşdeler’in kızı Eda sadece ve sadece 46 puan almış olmasına rağmen hem de HAVELSAN’da işbaşı yaptırılmış. Paşa kızının bu ballı işini bizzat HAVELSAN Genel Müdürü takip etmiş.

İŞTE O BELGE:

YETERLİ NOTU ALAMADI AMA…

Ekim 2008 tarihli belgede, HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Faruk A. Yarman, kurumun İnsan Kaynakları Direktörlüğü’ne şu talimatı veriyor: “Şirketimize Sn.Korg.H.Nusret TAŞDELER’in (Gen.Kur.Pl.Pr.Bşk.) yönlendirmesi sonucunda iş başvurusunda bulunan Sn. Eda TAŞDELER, Personel Seçme Esasları Prosedürü kapsamında yapılan HVL Personel Seçme Sınavı’ndan yeterli notu (46 puan) alamamıştır. İlgili adayın Şirket menfaatlerimiz paralelinde uygun olabilecek bir kadroda işe yerleştirilebilmesi için işe alım prosedürünün başlatılması ve Personel Değerlendirme Kurulu’ndan da geçer not alması durumunda istihdam edilmesi hususunda gereğini rica ederim.”

TORPİLİ BİZZAT PAŞA İSTİYOR

Bu şok belgede yer alan ifadeler, Eda Taşdeler’in HAVELSAN’da işe alınmasını bizzat şimdi Orgeneral olan babası H.Nusret Taşdeler’in istediğini gösteriyor. HAVELSAN Genel Müdürü de, bu isteği yerine getiriyor. Hem de paşa kızı Eda Hanım’ın puanı çok ama çok düşük olmasına rağmen. (Yeni Akit) 

HABERE YORUM KAT