1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. “Arrigoni Cinayetinde İsrail’in Parmağı Var!”
“Arrigoni Cinayetinde İsrail’in Parmağı Var!”

“Arrigoni Cinayetinde İsrail’in Parmağı Var!”

İsrail zindanlarında tutsak bulunan Hamas milletvekili Hasan Yusuf, İtalyan aktivist Vittorio Arrigoni'nin öldürülmesini şiddetle kınadı.

18 Nisan 2011 Pazartesi 12:05A+A-

Hamas milletvekili Hasan Yusuf; dinin, adetlerin, ahlakın ve insanlığın dışına çıkan sapkın bir grubun İtalyan aktivist Vittorio Arrigoni'yi öldürmesini şiddetle kınayarak bu iğrenç cinayetin kesinlikle kabul edilebilir hiç bir gerekçesinin olamayacağını söyledi.

Şeyh Yusuf, cinayetle ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Bu cinayette sapkın grup ile işgalcinin koyduğu ablukayı kaldırmak üzere Filistin halkına destek verenleri bundan vazgeçirmek isteyen Siyonist işgalcinin çıkarları kesişmiştir."


Vittorio Arrigoni

Milletvekili Hasan Yusuf, Gazze'deki Filistin Hükümeti'nden her türlü değerden yoksun bu azınlık grubun peşini bırakmamasını ve suçluları yakalayarak adalete teslim etmesini istedi.

Yusuf, dünyanın onurlu insanlarını ve Filistin halkına destek veren aktivistleri, Arap halklarını ve İslam ümmetini Filistin halkına desteği artırarak Siyonist işgalcinin parmağının olduğu açıkça görülen bu menfur cinayete karşı en güzel cevabı vermeye çağırdı.

En-Nakab Sahra Hapishanesi'nde esir tutulan Şeyh Yusuf, Filistin halkının da diğer halklar gibi özgürlüğüne kavuşması için abluka ve işgal sona erene kadar aynı yoldan yürümek gerektiğinin altını çizdi.

Hamas'ın önde gelen liderlerinden milletvekili Şeyh Hasan Yusuf, 25 Eylül 2005 tarihinden beri Siyonist işgal zindanlarında tutuluyor.

HABERE YORUM KAT