1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Arrigoni Cinayeti Zanlılarına Operasyon
Arrigoni Cinayeti Zanlılarına Operasyon

Arrigoni Cinayeti Zanlılarına Operasyon

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, Gazze polisinin şu sıralarda İtalyan aktivist Vittorio Arrigoni’yi hunharca katleden kişilerin sığındığı bir eve operasyon yaptığını bildirdi.

20 Nisan 2011 Çarşamba 15:58A+A-

FEM Muhabirinin bugün (19 Nisan Salı) ikindiden sonra verdiği haberde, İtalyan aktivistin katledilmesine karıştıkları sanılan Mahmud Es-Selfiti, Bilal El-Umeri, Abdurrahman El-Bureyzat'ın şu anda Gazze'nin orta bölgesinde bulunan Nusayrat mülteci kampının batısına düşen Ebu Gavle ailesine ait bir eve sığındıklarını, çevreyi kuşatan polisin bölgeyi askeri alan ilan ettiğini, zanlıların teslim olmaları için de Gavle ailesiyle görüşmeler yaptığını ifade etti.

Evin içinden zaman zaman silah sesleri duyulduğunu belirten muhabirimiz, polisin henüz eve operasyon yapmadığını, zanlılardan karşı koymamalarını ve teslim olmalarını istediğini söyledi.

Perşembe günü selefi görüşe sahip olduğunu iddia eden bir grup tarafından kaçırılan Arrigoni bir müddet sonra katledilmiş, cesedi Cuma günü sabah metruk bir evde bulunmuştu.

Zanlılardan El-Bureyzat Arkadaşlarını Bombayla Öldürdükten Sonra İntihar Etti

Filistin İçişleri Bakanlığı İtalyan aktivist Vittorio Arrigoni'yi öldüren üç kişinin Gazze'nin orta kesimindeki En-Nusayrat mülteci kampının batısında saklandıkları eve yapılan operasyonun, zanlılardan Ürdün asıllı Abdurrahman El-Bureyzat'ın arkadaşlarının üzerine el bombası atıp, tabancayla intihar etmesiyle son bulduğunu duyurdu.

Operasyonda üç polisin de hafif derecede yaralandığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, altı saat süren operasyon sürecinde zanlıların teslim olmaları için ailelerinin getirildiği, fakat Ez-Zeyyat'ın aracılara bile ateş açtığı, iki polisin operasyon için evin damına çıktığını fark eden El-Bureyzat'ın da el bombası atarak iki polisin yaralanmasına neden olduğu; buna rağmen polisin hemen operasyon başlatmadığı, defalarca zanlılara kan dökülmeden adalete teslim olmaları çağrısı yapıldığı ancak hiçbir girişimin fayda etmediği belirtildi. Açıklamanın devamında, tüm çağrılara rağmen sonuç alamayan polisin operasyon için hazırlık yaptığını gören El-Bureyzat'ın ikinci bir bombanın pimini çekip üst katta bulunan arkadaşlarına attığı, bombanın zanlılardan birinin ölmesine diğerinin yaralanmasına neden olduğu, bunun ardından El-Bureyzat'ın da elindeki tabancayla intihar ettiği ifade edildi.

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamanın devamında alt saat süren operasyonda kan dökülmemesi için yoğun çaba harcandığını ve zanlıların adalete hesap vermeleri için büyük gayret sarf edildiğini belirterek, bu konuda polise her türlü desteği veren Gazze halkına da teşekkür ettiklerini belirtti.

FEM

HABERE YORUM KAT

1 Yorum