1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Arkadaşı, Karahan’ın Şehadetini Anlattı
Arkadaşı, Karahan’ın Şehadetini Anlattı

Arkadaşı, Karahan’ın Şehadetini Anlattı

Avukat Osman Karahan’la birlikte Suriye’de savaşan Mahmut A., Osman Karahan’ın şehadetini Akit’e anlattı.

A+A-

Mahmut A., Osman Karahan’la birlikte 100’den fazla mücahidin Halep’in Selahattin semtinde saldırıya geçtiğini, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed rejimine bağlı Suriye Ordusu’nun uçaklarla bomba yağdırdığını, Kanas kullanan kişilerce kendilerine karşılık verildiğini söyledi.

Aralarında Osman Karahan’ın da bulunduğu bir grup mücahidin öğle namazını kılmak için camiye gittiğini, caminin bombalandığını, Osman Karahan’la birlikte kendilerini dışarı attıklarını söyleyen Mahmut A., “Cami tamamen çöktü. Mücahidlerle tankı ele geçirmek, karakolu almak için saldırıya geçtik” dedi. Mücahidlerin tankı ele geçirdikten sonra Suriye Ordusu’nun uçaklarla bombalamaya devam ettiğini hatırlatan Mahmut A., “Karakol binasını almak üzereydik. Osman Karahan’la tankı siper yaptık. İlerleme sırasında sıcak çatışmada, Osman Karahan ve Suriyeli Derize kasabasından cihada katılan mücahitler şehid oldu, 3 kişi yaralandı. Osman Karahan sıcak çatışmada keskin nişancılar tarafından şehid edildi” diye konuştu.

Kendisinin de Derize kasabasından cihada katıldığını hatırlatan Mahmut A., “Osman Karahan kucağımda şehit oldu. Şehit olduktan sonra etrafa misk kokusu yayıldı. 3-4 gündür çatışma sürüyor. Cihadımıza destek olan Osman Karahan’ı Suriyeli Müslümanlar unutmayacak” şeklinde konuştu. (Yeni Akit) 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum