Arınç'tan Sert Eleştiri

04.03.2014 15:27
Arınç'tan Sert Eleştiri
Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bursa mitinginde Başbakan Erdoğan'ı hedef alarak yaptığı konuşmayı ağır bir dille eleştirdi.

Bursa'daki seçim gezisini sürdüren Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, partisinin Gürsu ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen kahvaltıda mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi.

'DEVLETİ SOYANLAR İŞBAŞINDA KALMADI'

Belediye düğün salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Arınç, Başbakan Erdoğan'ın hükümeti kurarken üç 'y' ile yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele konusunda söz verdiğini söyledi. Arınç, "Bugün bu üç konuda karnemize bakarsanız üçü de yıldızlı pekiyi. Yolsuzlukla mücadele ettik. Devleti soyanlar işbaşında kalmadı. 55 tane mafya ve çete örgütünü temizledik. Türkiye'de haksız kazanç peşinde kimse koşamaz hale geldi. Bakmayın bugünlerdeki dedikodulara onun bunun laflarına. Eğer bir yerde yolsuzluk varsa bunu yakasından tutup yere çalacak olan da Ak Parti'nin kendisidir" dedi.

''EDEP SAHİBİ İNSANLAR BU SIFATI KULLANAMAZ''

Konuşmasında muhalefete de yüklenen Arınç, "Muhalefetin işi çok zor. Ben hayatımın 4'te 3'ünü muhalefette geçirdim. Muhalefetin ne olduğunu biliriz. Ve onu da üstelik iyi yaparız. Bugün ana muhalefet partisi lideri ne diyor? Bursa'ya geliyor utanmadan ve sıkılmadan 1 saat boyunca konuşuyor. Konuşmasının 55 dakikası üç kelime. Başbakanımız için yüzü kızarmadan, haya ve edep duymadan üç kelimeyi 55 dakika tekrarlıyor. Ne kadar ayıp çirkin bir şey. Ne kadar terbiye dışı bir şey. Ben tekrar etmekten utanıyorum. Bu ülkeyi 11 yıldan beri hamdolsun ki başarı ile yönetmiş bir insana afedersiniz, ‘Başbakan demeyecekmiş de başka bir şey diyecekmiş' siz bile televizyonlar da dinlerken utanıyorsunuzdur tahmin ederim. Edep sahibi insanlar bir ülkenin başbakanına kim olursa olsun bu sıfatları kullanamaz, kullanmamalı. O kullandığı çirkin kelimeleri ve sıfatları kendisine faizi ile iade ediyorum. Heybesinde küfürden başka bir şey yok bu adamın. İnsan biraz utanır yahu. Biraz sıkılır yahu.

"BEN SAHTEKAR DEMEM, DİYEMEM, UTANIRIM"

''Senin yedi tane dosyan var. Senin o yedi dosyandan dolayı ben senin yüzüne bir şey söylüyor muyum? 93 tane CHPli vekil hakkında fezleke var. Dolandırıcılıktan, evrakta sahteciliğe kadar. Ben bir yerde karşına çıkıp da sana sahtekar dedim mi? Demem. Diyemem. Utanırım. Bunların hepsi bir iddiadır. Sonunda yargı kararında sabit olduğu takdirde mahkeme onun hesabını görür. Ama Kılıçdaroğlu'nun ağzından başka bir şey çıkmıyor. Ne yapalım ki böyle. Küpün içinde ne varsa dışına o sızıyor kardeşim. Allah vermemiş. Vermeyince mabut neylesin Mahmut. Bunun durumu bu" diye konuştu.

"BAHÇELİ MASUM BİR İNSAN"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin masum bir insan olduğunu söyleyen Arınç, şöyle devam etti: "Çıkıyor kürsüde bir şeyler söylüyor. O da Kılıçdaroğlu gibi bir şeyler söylemek istiyor ama edepli insan. Ben takdir ediyorum. Edebinden dolayı o konularda Kılıçdaroğlu kadar saldırgan ve agresif değil. Bu da Türkiye için bir şans. Ama son günlerde takip ediyorum. Ak Parti'yi eleştirmek için ne söylüyor biliyor musunuz? Biraz da gülesim geliyor. Diyor ki ‘Ben iktidar olacağım. O dan sonra Tayyip Bey'in evinin karşısına 50 metrelik bir afiş yazacağım. ‘Ne mutlu Türküm diyene.'Tayyip bey her sabah kalktığında bakacakmış. Ne mutlu Türküm diyene. Başka bir şey daha yapacağım diyor. 

''BUNUN NEYE FAYDASI VAR?''

'''Çağıracağım ilkokul çocuklarını haftada bir kez evinin önünde and okutacağım'. Türk'üm, doğruyum çalışkanım, yasam. Bizim zamanımızda da vardı. Allah Allah. O da muhalefet partisi yapacağı şey iki. Eskiden dağa taşa ‘Ne mutlu Türk'üm yazdıkları gibi şimdide evinin karşısına yazacağım' diyor. Yaz ne var bunda ? Bu neyi gösteriyor ?Bunun neye faydası var ? Bu memlekette bunu açık açık ilan etmek geçmişte de suç değildi bugün de suç değil. Hepimiz hamdolsun Türklüğümüzle övünürüz, güveniriz. Türklerin yaptığı tarih içersindeki şaheserleri anlatırız. Milletimizden, milliyetimizden kimsenin kimseye karşı bir üstünlüğü de yok. Bu topraklar üzerinde biz millet olarak kardeşçe bin yıldır yaşamışız. Ne olacak bu ?"

BAHÇELİ'YE TAVSİYE

Bahçeli'ye tavsiyede bulunan Arınç, "Andı okutsan okutmasan ne olacak? Yani bu andı okutmakla sen ne yapacaksın? Bu kadar şekilci olabilir mi bir insan ? Bu kadar şekilcilikle ülke yönetilebilir mi ya ? Bugüne kadar çocuklarımız her sabah okula giderken bu andı okuyarak gittiler. Peki ne gördük. Faydası mı, zararı mı var ? Bu ülkede ayrışmaya mı yol açtı, yoksa şekilci mi yaptı ? Sonunda biz bir karar verdik. Bu kararımız 30 Eylül'den sonra artık okullarımızda bu and sabahları çocuklarımıza ezberden okutulmayacak. Ne var bunda. 'Ben okutacağım' diyor. Bana kalırsa bunu sen Tayyip Bey'in evinin karşısında veya önünde yapma.''

''FAYDASI VARSA BUNU YAP''

''Milliyetçi Hareket Partisi'nin her grup toplantısının başında bu andı 3 defa okut. Genel merkezinin önüne ‘Ne mutlu Türk'üm diye' diye yaz. Her il ve ilçe teşkilatının mensuplarına sabah uyandıkları zaman evlerinde eş ve çocukları ile birlikte bunu söylemelerini telkin et. Faydası varsa bunu yap. Önce kendin yap kardeşim. Bize niye bunu zorluyorsun. Bu laflarla ülke yönetilebilir mi? İşte muhalefetimizin hali bu. Ben küfretmediği için yine de Allah'a şükrediyorum. Yani bunlar çok masumane istekler. Yaparsa da bir şey demeyiz. Ama bunları yapacağım diyerek milletten oy istemek ve bu hükümeti cezalandırmaya gayret etmek biraz zor iş. Yanlış iş. Zamanında hükümet ortağı olarak bulunmuş bir insanın bugün söyleyebileceği şeyler değil bence" dedi.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim