1. HABERLER

  2. HABER

  3. Arınç’tan Kılıçdaroğlu’na Darbecilik Eleştirisi
Arınç’tan Kılıçdaroğlu’na Darbecilik Eleştirisi

Arınç’tan Kılıçdaroğlu’na Darbecilik Eleştirisi

Arınç: "Darbe yapacağını söyleyen despotlara hak vermek bizim muhalefetin genlerine işlemiş"

A+A-

Başbakan Yardımcısı Arınç, Mısır'da ordunun yönetime el koymasıyla ilgili, "Siz yanlış yaptınız, diyerek darbe yapacağını söyleyen despotlara hak vermek bizim muhalefetin genlerine işlemiş. İktidara gelmesi muhtemel bir partinin genel başkanına yakışmıyor" dedi.

 Arınç, Mısır'da ordunun yönetime el koymasına ilişkin, "Siz yanlış yaptınız diyerek darbe yapacağını söyleyen despotlara hak vermek, ne var ki bizim muhalefetin genlerine işlemiş. Tüm muhalefeti kastetmiyorum ama Sayın Kılıçdaroğlu burada yaşanan gelişmeleri yorumlarken aslında aba altından AK Parti'ye sopa göstermek istiyor. Yazık, yazık, çok yazık. Bir taraftan darbeyi yarım ağızla kınarken bir taraftan da seçilmiş hükümetlere, halk iradesiyle iktidara gelenlere, 'Sizin sonunuz da böyle olur ha, ayağınızı denk alın' demek, bir muhalefet liderine, iktidara gelecek, gelmesi muhtemel bir partinin genel başkanına yakışmıyor"  diye konuştu.

Arınç, "Bir zamanlar, 'Ordu darbe yapsın da bunlardan başka türlü kurtulamıyoruz' diye bekleyenlerin uslandığını zannediyorduk ama kanları depreşiyor. Bir yerlerdeki bu hareketleri görüp, 'Ah bizde de olsa keşke' özlemini çekenler var. Sayıları biraz azalmış da olsa"  dedi.

 

 

HABERE YORUM KAT