1. HABERLER

  2. HABER

  3. Arınç’ın Sözlerine MHP ve KCK Kızdı
Arınç’ın Sözlerine MHP ve KCK Kızdı

Arınç’ın Sözlerine MHP ve KCK Kızdı

“KÜRTLERİN bütün haklarını vereceğiz” açıklaması yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a MHP ve KCK ortak tepki gösterdi.

25 Aralık 2011 Pazar 10:37A+A-

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın bütçe görüşmeleri esnasında Hükümet adına yaptığı konuşmada “Kürtler’in bütün haklarını vereceğiz” sözlerine Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Mardin Bağımsız Milletvekili Ahmet Türk’ten destek, KCK ve MHP’den tepki geldi.

Arınç’ın sözlerini Taraf ’a değerlendiren Ahmet Türk, şunları söyledi: “Tabii ki arkasında durursa önemlidir, duramazsa biterler zaten. Bugün Kürtler hak ve özgürlüklerin tanınması için mücadele ediyor zaten. Biz de buyur diyoruz, bunları yapın biz arkanızdayız diyoruz, biz de destekleriz diyoruz. Zaten istediğimiz, beklentilerimiz bu bizim. Buyurun Sayın Arınç, Kürtlerin hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınması için herşeyi yapacağınızı söylemekle yetinmeyin ama icraata geçin. Biz Kürtler artık süreci ve niyeti çok iyi okuyacak haldeyiz. Yani artık sözler yetmiyor, söylemler yetmiyor. Bunun fiili olarak hayata geçirilmesi için Kürtlerin büyük beklentisi var.”

KCK: Sömürgeci bir manevra

Arınç’ın sözlerine KCK’den ise farklı bir açıklama geldi. KCK Yürütme Konseyi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Eğer Bülent Arınç’ın ‘Tüm Kürt haklarını vereceğiz’ biçimindeki sözleri bir cambazlık değilse neden pratik adımlar atılmamaktadır” denilerek, “Kirli amaçlarını gerçekleştirmek için bir sömürgeci manevradan başka bir şey olmadığı açıkça ortadadır” ifadelerine yer verildi.

Bahçeli: Kirli, kistli, kinci zihniyet

Arınç’ın sözlerine KCK gibi MHP’den de tepki geldi. Genel Başkan Devlet Bahçeli, Arınç’ın sözlerini “kirli, kistli, kırıcı ve kinci zihniyetin ihanetle dalalet arasında gidip gelen düşünceler” olarak nitelendirdi.

Muzaffer Duru / Taraf

HABERE YORUM KAT