1. HABERLER

  2. HABER

  3. Arınç: "Kamuda Başörtüsü Yasak Olamaz!"
Arınç: Kamuda Başörtüsü Yasak Olamaz!

Arınç: "Kamuda Başörtüsü Yasak Olamaz!"

Seçim bölgesi Bursa'da bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti İl Başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

25 Eylül 2013 Çarşamba 14:20A+A-

ARINÇ'IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

- Türk Anayasa ve kanunlarında hiç bir yerinde başörtüsünün yasak olduğuna dair bir madde bulamazsınız.

- Sadece bir yönetmelikte 'Kadınlar kamuda başı açık çalışır' şeklinde bir ifade var. Ama hiçbir yönetmelik kanuna aykırı olamaz.

- Kanunda olan bazı maddeler de var mesela şapka kanunu. Kanuna göre kamuda şapka takmadan çalışamamanız gerekir. 

- Türkiye'de iki temel konu tartışılıyor. Birincisi, Kamuda hanımlar başörtülü olarak çalışabilir mi? İkincisi ise TBMM'de başörtülü bir milletvekili olabilir mi? Bu iki ana konu için yeni bir kanuni düzenleme yapmaya gerek yok. Zira 411 oyla kabul edilmiş bir düzenleme var. Bunu da görmezden gelmemek lazım.

- Yeni çalışmamızla kamudaki başörtüsü sorununu ortadan kaldıracağız, diğer partiler de bize destek vermesini bekliyoruz.

Kimyasal Kullanma, Katliama Devam

- Suriye konusunda, Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya arasındaki mutabakat, Esed'e 'kimyasal silah kullanmadan katliamlara devam et' anlamına geliyor.

İranlı Ajanlar Konusu

- İranla Türkiye'nin arasını bozmaya çalışanlar var. Kişiler yaptıkları işlemlerle kanunlara muhalefet etmişlerse gereğini yaparız. İran uyruklu insanların yaptıkları, Alman uyruklu insanların yaptıkları, başka ülke vatandaşlarının yaptıkları faaliyetler casusluk kapsamındaysa cezalarını çekerler. İstihbaratımız ne güne duruyor. 

 

HABERE YORUM KAT