1. HABERLER

  2. HABER

  3. Araplar'dan Türkiye'ye ve TM Ürünlerine Destek
Araplar'dan Türkiye'ye ve TM Ürünlerine Destek

Araplar'dan Türkiye'ye ve TM Ürünlerine Destek

Rusya ile yaşanan krizin ardından Arap dünyası, Türkiye ve Türkiye menşeli ürünlere destek için sosyal medyada kampanya başlattı.

A+A-

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Türkiye’ye yönelik ekonomik tedbirler içeren yaptırım kararını imzalamasının ardından sosyal medyada Arap dünyasından Türkiye ve Türkiye menşeli ürünlere yönelik büyük destek geldi.

Sosyal medyadaki Türkiye'ye destek kampanyasına katılanlar arasında, Mısırlı El Cezire Arapça Televizyonu'nun kıdemli gazetecilerinden Ahmed Mansur, Kuveyt'ten davetçi Hamid el-Ali, yazar Felah bin Hicari, Suudi Arabistan'dan Muhammed el-Hudeyf, gazeteci Ali ez-Zufeyri, Twitter fenomeni Muhammed el-Yahya, yazar Ahmed bin Raşid bin Suud, Katar'dan Eş-Şark Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cabir el-Haremi yer aldı.

Son gelişmelerin ardından Türkiye'ye destek amacıyla düzenlenen kampanya için "Müslümanım ve Türkiye'yle dayanışma içindeyim", "Arap'ım ve Türkiye’yle dayanışma içindeyim", "Türk ürünlerine destek ol" hashtagleri kullanıldı.

Çok sayıda medya mensubu, Twitter fenomeni, aktivist ve yazarın dahil olduğu destek kampanyasında yapılan paylaşımlarda, "Türk ürünlerinin desteklenmesi tüm Müslüman ve Arapların görevidir", "Türk ürünleri çok kalitelidir ve fiyatları uygundur.  Arap dünyasının her yerinde Türk şirketleri bulunmaktadır" ifadeleri kullanıldı.

AA

HABERE YORUM KAT