1. HABERLER

  2. HABER

  3. Arama Noktasına Giren PKK'li Rastgele Ateş Açtı
Arama Noktasına Giren PKK'li Rastgele Ateş Açtı

Arama Noktasına Giren PKK'li Rastgele Ateş Açtı

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen Diyarbakır'ın Sur ilçesinde şiddetli çatışmalar devam ederken Dağkapı'da arama noktasında fark edilen bir PKK'li rastgele ateş açtı. Kadının görüntüleri kameralara yansıdı.

A+A-

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlayan çatışmalar devam ederken, Dağkapı Şeyh Said Meydanı'nda arama noktasından geçmeyen çalışan PKK'li bir kadın polise ve sivillere rastgele ateş açtı. PKK'li kadın daha sonra polis tarafından vurularak öldürüldü.

Görgü tanıkları PKK'li kadının da barikat kuran polislerin arama yapması üzerine ateş açtığı, bir polisin sırtından yaralandığını ve polisin karşılık vermesiyle kadının olay yerinde öldürüldüğünü belirtiler.

Olayda yaralanan polisin hastaneye kaldırıldı.

Öte yandan saat 05.00'da 6 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edilen Sur ilçesinde PKK'lilere yönelik baskınlar sürüyor. Silah seslerinin geldiği iç bölgelerde ise zaman zaman patlama sesleri geliyor.

Patlayıcıları döşendiği hendeklerin kazıldığı sokaklara giren bir zırhlı polis aracı ise mayın patlaması sonucu hasar gördü.

Operasyonlara havadan helikopterlerle de destek verildiği görülüyor.  (İLKHA)

98a4195de47100b6eaba.jpg

4d2fe50308a62e9e2625.jpg

HABERE YORUM KAT