AP’de Gazze Şehitlerimiz İçin Saygı Duruşu

05.07.2010 12:13
AP’de Gazze Şehitlerimiz İçin Saygı Duruşu
Avrupa Parlamentosu’nda (AP), İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yaptığı kanlı saldırıda hayatını kaybeden 9 kardeşimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulduğu belirtildi.

Avrupa Akdeniz Parlamenter Asamblesi (AAPA) Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Dağı, yaptığı açıklamada, Avrupa Parlamentosu'nda, Filistinli temsilcilerin önerileri üzerine, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yaptığı saldırıda hayatını kaybeden 9 kardeşimiz için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulduğunu belirtti.

İşgalci İsrailli askerler tarafından barbarca katledilen 9 kardeşimiz için uluslararası bir kurumda ilk defa saygı duruşunda bulunulduğunu vurgulayan Dağı, ayrıca AP'nin saldırıda katledilenler için ilk kez ''şehit'' ifadesini kullanarak İsrail'i kınayan bir deklarasyon yayınladığını kaydetti.

Dağı, İsrailli temsilcinin itirazlarına rağmen AP'nin iki hafta içinde İsrail'i ikinci defa kınadığına işaret ederek, AP'de saldırıyla ilgili uluslararası soruşturma talep eden bir de karar alındığını bildirdi.

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim