1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Apaçık Fetih Operasyonunda Son Gelişmeler
Apaçık Fetih Operasyonunda Son Gelişmeler

Apaçık Fetih Operasyonunda Son Gelişmeler

Apaçık Fetih Operasyonu'nun Şam Kartalları Tugayı ve Ahraruş Şam İslâmi Hareketi tarafından başlama ilanının 3. gününde yaşanan gelişmeler.

A+A-

Sukuruş Şam (Şam Kartalları) Tugayı'nın sayfasından alınan bilgilere göre operasyon ayrıntıları şöyle;

Apaçık Fetih Operasyonu'nun Şam Kartalları Tugayı ve Ahraruş Şam İslâmi Hareketi tarafından başlama ilanının 3. gününde, Mucahidler Evrem el Cevz'den Basangul bölgesine kadar olan kontrol noktalarında (askeri bariyerlerde) ilerlemeye devam ediyor. Direnişçiler Kehriba kontrol noktasını ele geçirmeyi başardılar. İdlib yardım yolu böylece kesilmiş oldu.

Şimdiye kadar Kıyasat kontrol noktasında, Mucahidler baskına hazırlık için tanklarla ve havan toplarıyla Kıyasat kontrol noktasını bombalayarak büyük bir kısmını imha etti ve rejim askerlerine ve cephaneye büyük zarar verdiler.

Mücahitler aynı zamanda, Muhambel'deki Masura kontrol noktasından rejim askerlerine destek için gelen BMP araçlarıyla, mühimmat dolu arabaları gözetledi.

İdlib kırsalında Mohambel köyünde bulunan El-Masura  kontrol noktası 120 ayar havan topları ile bombalandı. Cebel-i Zaviye bombardımanın kaynağı da bu kontrol noktasıydı.

Ve Allah'ın fadlı ile Maasura askeri bariyerine atılan bir çok havan topu tam olarak isabet etti, askeri kontrol noktasının güney ve kuzey yönüne düştü.

Yapılan operasyonlara ait görüntüler;

Kehriba kontrol noktasında şiddetli çatışmalar

Mücahidler füzeyle bir tank imha ettiler

Kehriba kontrol noktasının özürleştirilmesi

Kontrol noktasından ganimet olarak alınan BMB aracı

Kontrol noktasından ganimet olarak alınan bir tank

Kıyasiyye kontrol noktasına yürütülen tanklar

Kehriba kontrol noktası özgürleştirildikten sonra Eriha- Lazkiye yolunda kontrol sağlandı.

Ayrıca Ahraruş Şam İslami Hareketi Perşembe günü Furkan taburu komutanı ve Abbas tugayı askeri komutanı Ahmed Bakir (Ebu Velid)'in operasyonda şehit düştüğünü bildirdi.

11451_356558151136273_852823585_n.jpg

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum