1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Antalya'da Darbe Soruşturması: 257 Tutuklama
Antalya'da Darbe Soruşturması: 257 Tutuklama

Antalya'da Darbe Soruşturması: 257 Tutuklama

Antalya Valiliği, "Gözaltı kararı alınan bin 214 kişiden 345'i gözaltında bulunmakta, 257 kişi tutuklanmış olup, 149 kişi ise firarda bulunmaktadır." dedi.

A+A-

Antalya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, FETÖ'nün darbe teşebbüsü nedeniyle Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "Anayasayı ihlal", "Cebir ve şiddet kullanarak TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya TBMM'nin görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs etmek", "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs", "Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne karşı silahlı isyana tahrik" suçlarından başlatılan soruşturmaların devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda Cumhuriyet Başsavcılıkları talimatlarıyla hakkında işlem başlatılarak gözaltı kararı alınan bin 214 kişiden 345'nin gözaltında bulunduğu kaydedilen açıklamada, "257 kişi tutuklanmış olup, 148'i denetimli olmak üzere 430 kişi serbest bırakılmış, 149 kişi ise firarda bulunmaktadır. Ayrıca bin 351 kişi görevden uzaklaştırılmış, 69 kişinin ise ihraç-iş akdi fesih edilmiş ve 4 kişi emekliliğe sevk edilmiştir. Toplamda 2 bin 638 kişiye adli ve idari işlem yapılmıştır." bilgisine yer verildi.

AA

HABERE YORUM KAT