1. HABERLER

  2. HABER

  3. Anonymous'u FBI Kullanıyor
Anonymous'u FBI Kullanıyor

Anonymous'u FBI Kullanıyor

Jeremy Hammond adlı hacker, mahkeme salonunda istihbarat örgütü FBI'ın, dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous içindeki bir muhbiri aracılığıyla bu grubu yönlendirdiğini söyledi.

A+A-

ABD'de yakalanan 29 yaşındaki hacker Jeremy Hammond, mahkeme salonunda istihbarat örgütü FBI'ın, dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous içindeki bir muhbiri aracılığıyla bu grubu yönlendirdiğini söyledi. Kasım ayında gerçekleşen davada mahkeme hakimi, Hammond'u konuşturmamış ve iddialarını da kayda geçmemişti. İnternet üzerinden yayımlanan ifadeleri ise Russia Today'e konuşan ve ismini açıklamak istemeyen bir kişi doğruladı.

TÜRKİYE DE HEDEFTE

Hammond, 15 Kasım'daki mahkeme ifadesinde, 'Sabu' kod adlı itirafçı Hector Xavier Monsegur'un kendisine kolay kırılabilir hedefler listesi verdiğini, hedeflerden elde edilen verileri Sabu ve dolayısıyla FBI ile paylaştığını söylemişti. Hammond, hedefleri şöyle sıraladı: Kuveyt Veliaht Prensi internet sitesi; Türkiye Vergi Dairesi; İran Kültürel Araştırmalar Akademik Merkezi; Britanya'daki Polonya Büyükelçiliği; Irak Elektrik Bakanlığı.

Yeni Şafak

HABERE YORUM KAT