1. HABERLER

  2. HABER

  3. ‘Anonim’in İlk Hedefi TİB Oldu
‘Anonim’in İlk Hedefi TİB Oldu

‘Anonim’in İlk Hedefi TİB Oldu

İnternette ’’filtre’’ iddiaları karşısında temel hak ve özgürlüklerin ihlal edileceğini savunarak, Türkiye’deki bazı hedeflere siber saldırı düzenleyeceğini açıklayan ’’Anonim" adlı grup, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına bağlı web sitelerini hedef a

09 Haziran 2011 Perşembe 21:06A+A-

''Anonim" adlı grup, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB) bağlı web sitelerine saldırdı.

İnternette ''filtre'' iddiaları karşısında temel hak ve özgürlüklerin ihlal edileceğini savunarak, Türkiye'deki bazı hedeflere siber saldırı düzenleyeceğini açıklayan ''Anonim" adlı grup, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına bağlı web sitelerini hedef aldı.

Saat 18.00'de 'Türkiye Operasyonu' adıyla başlayan siber saldırıda ilk olarak, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığın'nın resmi internet sitesi ''tib.gov.tr'' ile kurum bünyesindeki İnternet Bilgi İhbar Merkezi'nin ''ihbarweb.org.tr'', 'guvenliweb.org.tr'', ''guvenlicocuk.org.tr'' isimli web sayfalarına ''DDoS'' adı verilen saldırılar gerçekleştirildi.

Söz konusu saldırı yöntemi ile TİB'in internet sayfalarını erişime engellemeye çalışan grup üyeleri, istedikleri sonuca ulaşamadı.

TİB uzmanlarının aldığı etkin siber güvenlik önlemleri sayesinde kendilerine yeni hedefler seçen Anonim grubu üyeleri, bu kez de bazı kamu kurumları ile siyasi partilerin web sayfalarına yöneldi.

TRT

HABERE YORUM KAT