Ankara'yı Vuran Uçaklar Diyarbakır'dan Kalkmış

19.07.2016 18:48
Ankara'yı Vuran Uçaklar Diyarbakır'dan Kalkmış
Diyarbakır'da 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığındaki 6 savaş uçağının, darbe girişimine yönelik kanuna aykırı olarak Ankara'ya havalandırıldı.

Darbe girişimi sırasında Diyarbakır'da konuşlu 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığındaki 6 savaş uçağının, kanuna aykırı olarak Ankara'ya havalandırıldığı öğrenildi.

Darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, darbe girişiminin gerçekleştirildiği 15 Temmuz gecesi 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığından kanuna aykırı olarak havalanan 6 savaş uçağının Ankara'ya gittiği belirlendi.

Aynı gece darbe girişimini engellemek için 8'inci Ana Jet Üs Komutanlığından 2 savaş uçağı daha havalandı. Bu uçaklar daha sonra üs bölgelerine dönüş yaptı.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde 2 general ile uçakları kanuna aykırı havalandıran personel gözaltına alındı.

Yapılan incelemede, savaş uçaklarını kanunsuz havalandıran pilotların o akşam nöbetleri olmadığı halde kendilerine nöbet yazdırdıkları tespit edildi.

8'inci Ana Jet Üs Komutanlığındaki 6 savaş uçağını darbe girişimine yönelik kanuna aykırı havalandıran personel hakkında 16 Temmuz'da işlem başlatılmıştı.

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim