1. HABERLER

  2. HABER

  3. Ankaralılar Soma'nın Acısını Paylaştılar
Ankaralılar Soma'nın Acısını Paylaştılar

Ankaralılar Soma'nın Acısını Paylaştılar

Hacı Bayram Veli Camiinde Ankaralılar, Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için bir araya gelerek gıyabi cenaze namazı kıldı.

A+A-

Ankara’da sabah namazında Hacı Bayram Veli Camiinde Ankaralılar Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi öncülüğünde, Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için bir araya gelerek gıyabi cenaze namazı kıldı.

Ali BOĞA bir kısa konuşma yaptı. “Soma’da yaşanan faciada hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet, yakınları ve tüm insanlık için de başsağlığı dileğinde bulunarak, ailelerine sabır diledi. Burada Hacıbayram-ı veli cami avlusunda bulunan tüm kardeşlerimizle onların acılarını paylaşarak kardeşlerimize sahip çıkılmasını gerektiğini vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı.

Ardından Hacı Bayram-ı veli Camii imamı Ahmet  KARALI Hoca tarafından gıyabi cenaze namazı kılınarak Soma'da hayatını kaybeden kardeşlerimiz için ve aileleri için dua edildi.

Destek veren kuruluşlar;

Kardelen Derneği, Akıncılar Derneği, İnsani Değerler Derneği, Genç birikim, Mazlumder, Hacı Bayram Veli Koruma Derneği, Kutup Yıldızı Bilgi ve Düşünce Derneği, İHH, Özgür-Der, Şehir ve Medeniyet Derneği, Server Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, İnfak Vakfı, Anadolu Vakfı ve Sevgi dostluk ve kardeşlik Platformu. 

ankara-20140516-01.jpgankara-20140516-02.jpgankara-20140516-03.jpgankara-20140516-04.jpgankara-20140516-05.jpg

HABERE YORUM KAT